INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Boduje aj v českej country hitparáde   

Boduje aj v českej country hitparáde   

Petržalčan Tomáš Peško (40) je vynikajúci muzikant. Hrá na banjo, akustickej i elektrickej gitare a bassgitare. Hudbe sa venuje od štrnástich rokov. Účinkuje v dvoch slovenských kapelách v Bluegrass Time a Black Horse a v československej kapele Nový Rownák. Koncertuje nielen na slovenských pódiách, ale aj v zahraničí. Okrem dvoch spoločných CD vydal už aj sólové „cédečko“ s vlastnou hudbou.

„Prvé, čo ma v detstve oslovilo, bola akustická gitara. Ale keď som prvýkrát počul hrať Ivana Mládka na banjo, ten nástroj mi učaroval,“ odvetil nám Tomáš Peško na otázku ako sa vlastne dostal k hudbe, keďže študoval elektrotechnickú školu.

„S kamarátmi sme počúvali kadejaké hudobné štýly, ale najviac ma zaujalo americké country a bluess. A tak som sa tomu začal vážnejšie venovať. Hudbu milujem, doslova cezo mňa prechádza. A cez banjo  dokážem vyjadriť akýkoľvek pocit.“

Tomáš nechodil na hudobnú školu, je samouk, ktorý sa vypracoval vlastným úsilím. Dokonca nepochádza ani z hudobných kruhov – jeho mama má umeleckú školu a dedov koníčkom bolo maľovať obrazy. Hrať na banjo sa začal učiť u Michala Dočolomanského ml., ktorý už v tom čase profesionálne pôsobil v skupine Belasí.

F - T. Peško

S kapelou Bluegrass Time vytvoril dva CD albumy – Hviezdy tejto noci a Kvapky rosy , kde je 24 skladieb. “Oba  naše albumy sú z väčšej časti moja autorská tvorba, čo sa týka hudby aj textu. Pesničky sú slovenské a vytvoril som ich preto, aby sme s kapelou mohli hrávať vlastné veci a nie prevzaté,“ skromne nás voviedol do svojej tvorby. Ich pesničky už hrávajú nielen v slovenských, ale aj v českých rádiách. Hudobne sa podieľal aj na rôznych CD pre viacerých muzikantov.

Najčastejšie však hráva so skupinou Black Horse, či už v puboch, kluboch, alebo na rôznych firemných akciách. Je to multižánrová kapela, ktorá hrá väčšinou prevzaté pesničky a je Tomášovou srdcovkou. Možno si ich nájsť na internete a dozviete sa, kde v Petržalke budú najbližšie vystupovať.

 

Foto:

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky