INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Ad: Akých máme poslancov?

Ad: Akých máme poslancov?

V rubrike To je môj názor sa redakčná kolegyňa Silvia Vnenková už zrejme nedokázala preniesť cez najvyšší stupeň tolerantnosti k činnosti, ale aj nečinnosti niektorých petržalských „zástupcov ľudu“ – poslancov miestneho zastupiteľstva. Je skúseným novinárskym matadorom a nejaké to volebné obdobie je v Petržalských novinách autorkou spravodajstva zo zasadnutí miestneho zastupiteľstva. V príspevkoch nikomu nič z poslancov nepridá ani neuberie, informuje vecne. Bratislavu, a Petržalku zvlášť, pozná zo všetkých svetových strán, jej lepšie i horšie chvíle, bola a stále je pri nejednom petržalskom osude – v rodine, práci, nezamestnanosti, chorobe, samote, vie teda dosť o tom, čo taký aj petržalský život obsahuje. Takže sa nedá len tak ogabať. Má svoju ľudskú i novinársku „skúsenostnú mierku“. Kedy ešte stačí, a kedy už je dosť!

A práve o tom dosť! je jej reč. Ak sa teda Silvia Vnenková ako novinárka rozhodla po poslednom zastupiteľstve zaprieť do niektorých petržalských „zástupcov ľudu“ úvahou pod titulkom Akých máme poslancov? – potom v nej to doteraz, a za toľké roky, počuté, videné, konané a nekonané, predstierané a skutočné – časom (opakovanie stále toho istého alebo podobného), intenzitou (stupňovanie požiadaviek na iných a zbavovanie sa vlastnej zodpovednosti) ako nahromadené a vriace „prekypelo“. V jej hodnotách a hodnotení sa prekročili už všetky stupne tolerantnosti a mierka skúseností sa naplnila. Preto neurobila nič iné, iba nastavila niektorým poslancom – v mužskom či ženskom rode, v jednotnom či množnom čísle – ozajstné zrkadlo, nie nimi želané zrkadlenie. Či sa tam uvideli, je už na nich. Nejeden obyvateľ – čitateľ – Petržalčan tam však v jej príspevku niektorých naozaj vidí. V ňou uvádzaných prípadoch, situáciách a konaniach jej zhrnuté poslanecké dosť! totiž nastáva vtedy, keď sa neznalosť v problematike vydáva za odbornosť, povrchnosť za dôslednosť, strach za odvahu, zbabelosť za rozvážnosť, svojvoľnosť za zodpovednosť, klamstvo za pravdu, ohováranie za úprimnosť, obviňovanie za spravodlivosť, individuálna či skupinová vypočítavosť za vôľu väčšiny a iné.

V závere svojho príspevku Silvia Vnenková vyzýva voličov, že by sa niekedy mali prísť pozrieť, ako sa „ich“ poslanci správajú, ako sa starajú o ich záujmy, ako riešia ich problémy. Priznám, lepší záver ako táto pozvánka na rokovania miestneho zastupiteľstva sa nedá napísať ani mne. Idú predsa komunálne voľby. Už túto jeseň. Budeme voliť poslancov do bratislavského-mestského aj petržalského – miestneho zastupiteľstva. Tu si predsa len dovolím zdôrazniť. Budú to voľby poslancov. Nie aktivistov. Tí sa nevolia… Aj keď sa na nich niektorí petržalskí poslanci a poslankyne, miestni i mestskí, radi preinačujú.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky