INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Fašiangy v Starom háji

Fašiangy v Starom háji

Mohutný spev sprevádzaný hrou na ťahaciu harmoniku sa ozýval z okien seniorského Denného centra na Haanovej ulici 9. februára popoludní. Ale je im dobre, mysleli si okoloidúci, boriaci sa v čerstvo napadanom snehu. Keby zaklopali na dvere tohto hojne navštevovaného zariadenia, boli by natrafili na čarodejníkov, bosorky, frajera Luckyho, dedinskú tetku a ďalšie ženy a mužov v maskách a škraboškách, či aspoň s karnevalovými čiapkami na hlavách. Girlandy pri strope a stoly plné vyberaných pochúťok nenechali nikoho na pochybách, že sa tu rozprúdila nefalšovaná fašiangová veselica.

„Mysleli sme si, že by sme v spolupráci so všetkými petržalskými dennými centrami mohli usporiadať fašiangový sprievod cez Petržalku. Nápad však prišiel neskoro, už sa to nedalo stihnúť. Povedali sme si, že si teda vyrazíme z kopýtka aspoň u nás,“ prezradila Katka Kostková, duša a studnica nápadov tohto klubu dôchodcov v Starom háji. Pripomína však, že bez iniciatívy členov centra by sa táto skvelá zábava nemohla uskutočniť.

Milina Hudecová, Marianna Hittnerová a Boženka Nemčovičová kdesi vykutrali háby a tváre ukryli pod masky. No, naozaj ich takto vymódené nespoznali ani najbližšie kamarátky! Vykrúcali sa s nimi a metlou v strede, koľko im úzky priestor v chodbe dovolil. Milan Pomekáč zo súboru Melódia im do tanca vyhrával a ostatní spievali. A keď oddychovali a zbierali sily na ďalšiu zábavu, ochutnali, čo im na stoly naservírovali. Takmer každý, kto prišiel v to popoludnie do klubu, čímsi prispel. Chlapi sa postarali o úpravu klubových priestorov a nápoje, ženy mali zasa plné ruky práce doma. Alenka Marašová, Eva Rafajová, Števka Rothová a Hela Šajbidorová vysmážali šišky a Zitka Dudáková s Ankou Rybnikárovou fánky. Jožka Sýkorová spravila kapustníky, Ruženka Kohútová napiekla lekvárové buchty. Jednohubkami obohatila slávnostnú tabuľu Hela Šipošová, oškvarkovými pagáčikmi Evka Hubiková. Skvelé boli všetky nátierky, pomerov neznalých zaujala tá, ktorú tu nazývajú humusom. „Základom je cícer,“ s úsmevom prezradila jej autorka Milka Hudecová. Azda sa neurazia ostatné šikovné gazdiné, vymenovať však všetky na tomto priestore je nemožné. Pochvalu si zaslúži každá – za všehochuť, ktorú si mohli hodovníci dopriať.

A čo bude o rok? „Kým tu bude Katka, určite si fašiangové popoludnie zopakujeme. Je to taký náš nezmar. Bez nej by tu nebolo tak živo,“ hodnotí vedúcu denného centra Zitka Dudáková. Mimochodom, aj ona patrí k viacerým neprehliadnuteľným členom tohto klubu.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky