INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Malé zrnko závisti vo veľkom kontajneri

Malé zrnko závisti vo veľkom kontajneri

Nedávno som sa po dlhšom čase, konečne, zasa raz poprechádzal krížom-krážom po celej Petržalke. Začal som v Ovsišti, kam mnohí kedysi dávno chodili na vojenskú prípravu v rámci školy a neskôr na prechádzku so psami. Samozrejme, dnes je už všetko celkom inak. A ešte bude. Vraj v Ovsišti na jar pribudne nová zeleň, lavičky a vôbec veľa sa toho vynoví. Potom bolo na rade Lido a nábrežie Dunaja. Dá sa povedať, normálka. Hoci mne na tom nábreží stále chýbajú kolotoče. Odtiaľ len pár krokov a – Sad Janka Kráľa. Pokoj, trochu samoty, pohoda, čo viac si človek môže želať. Hoci…

Neviem, či ste to zaregistrovali, ale hotuje sa založenie, alebo ako sa to správne dá nazvať, mestského lesoparku. V Petržalke! Fantázia! Predstavte si: Je leto, nádherné nedeľné ráno, a vy, aby ste manželke neprekážali pri varení určite výborného obeda, obujete si aspoň sandále a spolu s deťmi, so psom, v najlepšom prípade sám, vyrážate na prechádzku po tráve a medzi stromami. Žiadna cesta autom či autobusom za turistikou, otvoríte dvere a už ste skoro tam. Pekných pár hektárov je vám k dispozícii. Zatiaľ sú to len plány, ale už čoskoro… Čo vy na to?

A ešte niečo. Pozrel som sa aj na Draždiak, Zrkadlový háj a svoju obľúbenú Strečniansku. Pred pár rokmi tam medzi panelákom a poliklinikou na holej ploche vysadili niekoľko stromov. Potešilo ma, že do dnešných dní prežili a zmohutneli. To je fajn.

Skrátka a dobre, bolo to na jednotku, ani nohy ma neboleli. Škoda len, že som to kompletne absolvoval cez internet. Pri tej virtuálnej prehliadke mi chýbal známy petržalský vietor, možno aj trochu dažďa by nezaškodilo, potom by to bolo naozaj ono. Všetky tie pohľady mi však pripomenuli, že už sa, konečne, blíži jar. Konečne hovorím ja, niekto má možno iný názor.

A keď spomínam jar, v duchu vidím aj veľké kontajnery pristavené na uliciach. Podľa harmonogramu, aby každý vedel, kedy do nich po zime môže bez problémov vyhádzať nepotrebné haraburdie.

Keby to tak bolo u nás, na dedine. Lenže tu o kontajneroch po celý rok ani nechyrovať. Ak chcete povyvážať niečo veľké, pekne-krásne si musíte dotyčného majiteľa vlečky objednať a zaplatiť, plus poplatok na niekoľko kilometrov vzdialenom oficiálnom smetisku. Ak teda na vašej ulici na začiatku jari zazriete veľký kontajner, neváhajte ani minútu. Inak, sem s ním! Tu ho využijeme naplno.

Dúfam, že vaša domácnosť počas zimy neutrpela žiadne vážnejšie materiálne straty. Stále myslím na využitie toho kontajnera. Ani naša nie (pes a ja), ale napriek tomu na ten kontajner myslím. Drobná smola tu však predsa len bola. Ešte pred zimou som, ako sa hovorí – pre prípad stroskotania, v pivnici uložil trojkilové vrecko granulí pre psa. A teraz po zbežnej revízii som zistil, že granule kompletne zožrali myši. Granule plné všakovakých psích vitamínov. To si popapkali. Určite sú po zime také tučné, že by mali zabehnúť do fitka.

A ešte niečo, čo sa týka jari. Urobil som drobný pokus, vyčistiť aj tie počas zimy nedotknuté miesta.
A, predstavte si, na polici som narazil na muchu, ktorá na nej zrejme pristála ešte niekedy na jeseň. Teraz tam bez známok života odpočíva. Nechal som ju tak. Dúfam, že presne na začiatku jari sa preberie. A tak ju vlastne svojím spôsobom u mňa doma odštartuje. Ak nie, jar sa bude musieť začať bez nej.

Môj strýko, keď mu niečo nevychádzalo podľa predstáv, alebo po niečom túžil, alebo išlo o niečo takmer nedosiahnuteľné, hovorieval: „Bože, ale si vysoko.“ A ja teraz na jar hovorím: „Petržalka, bohužiaľ, ale si ďaleko.“

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky