INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Kto ničí sídliskové trávniky

Kto ničí sídliskové trávniky

Veľkými balvanmi zaútočila pred šiestimi, siedmimi rokmi petržalská samospráva na nespratných vodičov. Postavila im ich do cesty tak, aby im zabránila jazdiť po trávnatých porastoch. Na chvíľu to zabralo. Postupne sa však obrovské kamene posúvali, až mnohé z nich prestali plniť pôvodne zamýšľanú funkciu.
Bezohľadnosť niektorých šoférov je medzi panelákmi viditeľná najmä vtedy, keď je zem po daždivých dňoch napitá vodou. Po kolesách ostávajú zreteľné blatisté ryhy. Čo je však neuveriteľné, zanechávajú ich po sebe aj ľudia, ktorých úlohou je starať sa o sídliskovú zeleň. Popadané lístie najprv nahrnú na kopy, po ktoré o pár dní príde auto. V rozbahnenom teréne po ňom ostanú nezmazateľné stopy. A to aj vtedy, keď nie je nevyhnutné, aby jazdilo krížom – krážom po trávniku – široké chodníky sú predsa voľné!
travnik, rozrytý, zeleň
Podobnú vizitku možno často nájsť aj po pracovníkoch firiem, ktoré vo svojich názvoch majú slovo VODA. V ostatných týždňoch akoby sa v Petržalke roztrhlo vrece s haváriami na vodovodných potrubiach. Ich opravy sa nezaobídu bez hlbokých výkopov. Vozidlá, a to aj ťažké, nemajú zábrany. Hoci by mohli bez problémov prísť a odísť po vyasfaltovaných chodníkoch, rozbehnú sa ako Fittipaldi – po zeleni. A zničia to, čo iní roky pestovali.
Spoločnosti, starajúce sa o verejnú zeleň či likvidujúce havárie, by mali dbať o svoje dobré meno. Aj prekontrolovaním diela, ktoré ostane po ich zamestnancoch. Nie každému, ako vidno, záleží na vizitke, ktorú po sebe zanechá.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky