INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Cirkus na zastupiteľstve

Cirkus na zastupiteľstve

Vo štvrtok, 28. septembra, sa na mestskom zastupiteľstve stala vec, ktorá je, žiaľbohu, častá a snáď by som mohol povedať, že až typická. My, všetci Petržalčania, vieme veľmi dobre, aká je situácia v Petržalke s parkovaním. Niet miesta, niet miesta, niet miesta. Hľadajú sa možnosti, ako to zmeniť a jednou z nich sú nové parkovacie domy. Ale aj pri nich má mesto problém raz s financovaním a raz s plochou. A preto, keď príde jeden komplexný návrh, ako a kde takýto parkovací dom postaviť, a ešte k tomu ho chce stavať združenie občanov a za VLASTNÉ, tak by ste si povedali: “Úžasné, krásne, fajn.“

Skúsim zhrnúť. Združenie občanov si dá tú námahu, pripraví petíciu obyvateľov (807 podpisov za) z okolia Vavilovovej ulice, kde by parkovací dom mal stáť, dá vypracovať projekt 5-podlažného garážového domu, ktorý by mal stáť na betónovej ploche pôvodného parkoviska pre 67 áut, v tom dome by malo byť 70 voľných státí a 173 boxov, strecha garážového domu bude zelená, boky pokryté popínavými rastlinami, chcú zrevitalizovať vedľajší parčík. Postavia to za vlastné a od mesta pýtajú iba vzťah k pozemku (vecné bremeno).

Parkovací dom Vavilovova – vizualizácia

Toto všetko sa začalo v roku 2014 a k nám, do zastupiteľstva, to prišlo až teraz. Prečo? Tak to je iná rozprávka. Čo by ste im na ich žiadosť odpovedali? Ja za seba – Áno, áno, áno. A myslíte si, že na to musí kývnuť každý. Ale nie. Na moje obrovské prekvapenie sa ozvali petržalskí poslanci Budaj, Vetrák a Šimončičová, ktorí to celé začali spochybňovať. Budaj tvrdil, že chceme od nich málo peňazí, veď to je komerčný projekt, Šimončičová, ktorá pravdepodobne nečítala materiál, začala tvrdiť, že by bolo lepšie postaviť to niekde na kraji Petržalky, keď z materiálu bolo jasné, že ide o konkrétny pozemok (??????) a korunu tomu nasadil, a  verím tomu, že v dobrej viere, poslanec Vetrák, ktorý chcel len tak od stola, bez dôkladného spoznania materiálu, na ktorom sa robilo 3 roky, podať pozmeňujúci návrh, aby vraj majitelia garážového domu súhlasili s klauzulou, že ak sa pri ďalších podobných prípadoch niečo zmení, tak oni budú tiež retrospektívne súhlasiť.

Tak takú blbosť som ako skončený právnik, v živote nepočul. Predstavte si, že niekomu podpíšete bianco šek, nech si tam časom postupne podopisuje dlžoby, ktoré bude od vás vymáhať. A absolútnu korunu tomu nasadil na záver, keď sa priznal (a to mu slúži za česť), že mal omylom otvorený iný materiál a debatoval k nemu. Skrátka, cirkus Humberto. Samozrejme, návrh uznesenia sme začali brániť a po hodine a dvadsiatich minútach boli kompletne všetci za. A tak sme zabili 80 minút na niečo, čo keby si všetci prečítali doma, ako sa to má, tak nás to stojí 3 minúty a mohli by sme stíhať prerokovať aj ostatné body. Ale to by nesmeli niektorí kolegovia pod vplyvom zapnutých kamier rečniť donekonečna.

 

Marian Greksa,

poslanec Mestského zastupiteľstva za mestskú časť Bratislava-Petržalka

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky