INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Vráti sa 95 na pôvodnú trasu?

Vráti sa 95 na pôvodnú trasu?

V minulom čísle sme uverejnili odpoveď dopravného podniku, prečo autobus linky č. 95 chodí len po Muchovo námestie. V podstate v nej stálo, že služby si u dopravného podniku objednáva magistrát. Tak sme sa obrátili na Olivera Kríža, ktorý je petržalským aj mestským poslancom, ako môžu poslanci vrátiť deväťdesiatpäťku na pôvodnú trasu. Darmo totiž kdekto argumentuje tým, že ju nahradila električka, nie je to celkom tak. Ak sa totiž chcú Petržalčania dostať povedzme z Vyšehradskej k Eurovei musí dvakrát prestupovať.

Vy ste začali zbierať podpisy na petíciu za navrátenie tohto autobusu na pôvodnú trasu. Nemáte ako poslanec iné páky?

  • My, mestskí poslanci, schvaľujeme iba objednávku vozokilometrov, konkrétne grafikony rieši oddelenie dopravy na magistráte. Poslanci na to nemajú žiadny vplyv. Tým, že do Petržalky začala jazdiť električka, vozokilometre nevychádzajú. Takže ich ubrali z deväťdesiatpäťky.

Čo teda reálne môžete za prinavrátenie pôvodného stavu spraviť?

  • Určite pomôže petícia, na ktorej musí byť aspoň tisíc podpisov. Potom budeme mať my, poslanci za Petržalku v mestskom parlamente, v rukách argument, aby sme presvedčili aj ostatných poslancov, nech hlasujú za zvýšenie objemu vozokilometrov. To je prvý krok, a potom by sme na to vyčlenili peniaze v budúcoročnom rozpočte. Následne môžeme žiadať ľudí na oddelení dopravy, aby ich použili na vrátenie deväťdesiatpäťky na pôvodnú trasu. Verím, že sa to podarí.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky