INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Diskutovali ste so starostom

Diskutovali ste so starostom

Zo septembrovej on-line diskusie Petržalčanov so starostom Vladimírom Bajanom vyberáme:

 

Dušan:
Pán starosta, aký je Váš názor a aký je postoj úradu k výstavbe, ktorú chce údajne pán Kmotrík realizovať na mieste bývalého štadióna. Dúfam, že výstavbe takéhoto kolosu budete vedieť zabrániť. Ďakujem za odpoveď.

Starosta:
Dobrý deň, projekt tak, ako bol medializovaný, môže objektívne vyvolávať obavy, pokiaľ ide o dopady na životné prostredie, najmä vzhľadom na blízkosť Sadu J. Kráľa ale aj na objem či rozsah výstavby. Nemenej problémovou môže byť aj statická či dynamická doprava v tejto lokalite. Mestské zastupiteľstvo sa malo už na svojom rokovaní dňa 25. augusta zaoberať návrhom na vypísanie medzinárodnej architektonicko-urbanistickej súťaže na stvárnenie areálu bývalej Artmédie a priľahlých plôch v okolí Krasovského ulice a Tyršovho nábrežia, čo by mohlo znamenať, že sa toto územie zareguluje. Žiaľ, kvôli neuznášania schopnosti sa tento bod na program nedostal. Verím však, že sa tak stane na zajtrajšom mestskom zastupiteľstve, kde tento materiál ako mestský poslanec určite podporím a verím, že tak urobia aj ostatní poslanci za Petržalku.

Vlaďa:
Dobrý deň, dnes som sa v Novom čase dočítala, že Martin Klizan chce u nás v Petržalke postaviť tenisovú akadémiu, v akom je to štádiu, kde to teda bude? Myslím, že by to mohlo byť skvelé, nielen samé bytovky.

Starosta:
Dobrý deň, zatiaľ nepoznám presné detaily Martinovej predstavy, zatiaľ ma nekontaktoval, ale ak tak urobí, určite jeho iniciatívu privítam a budem jeho plánom nápomocný, ak sa bude dať. Martin Kližan je okrem iného aj Osobnosť Petržalky a je podľa môjho názoru chvályhodné a úctyhodné, že chce podporovať rozvoj športu a talentov, a to práve v Petržalke, odkiaľ pochádza. Prípadnému konkrétnemu projektu sa samozrejme budú venovať aj poslanci.

Laura:
Dobry den, pan starosta, mate uz nejake informacie o tom, ako dopadli rokovania poslancov s p. Durovcikom?Trochu sa totiz bojim, aby nam taketo prestizne divadlo nevyfukol niekto iny. Dakujem, Laura z Petrzalky

Starosta:
Dobrý deň, žiaľ, zatiaľ novšie informácie nemám, s niektorými poslancami som už síce hovoril, ale tí podporovali projekt už od začiatku, takže podstatné budú výsledky rokovaní tých, ktorí si vyžiadali priestor a čas. Obávam sa, že ak rokovania v najbližších dňoch či týždňoch neuzavrieme, pán Ďurovčík sa naozaj radšej obráti inam a Petržalka o tento projekt príde.

Roman:
Dobrý deň pán starosta, ešte by ma zaujímalo čo je nové s parkovacou politikou. Bude sa čakať na magistrát (ak áno, ako to časovo vidíte), alebo sa použije prelomový návrh pána Vetráka a spol?

Starosta:
Momentálne sa poslanci podľa mojich informácií venujú mestskej parkovacej politike. Ani komisia, ktorá bola pre tento účel zriadená sa nezaoberá žiadnymi inými návrhmi a neexistuje žiaden návrh pána Vetráka a už vôbec nie prelomový.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky