INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

To tu ešte nebolo!

To tu ešte nebolo!

Petržalskí poslanci boli, odkedy si pamätám (a to je minimálne 25 rokov) jedni z najtolerantnejších a najdemokratickejších. Vždy im záležalo nielen na svojich voličoch (teda väčšinou), ale aj na ľuďoch, ktorí si chceli v Petržalke niečo prenajať, kúpiť, postaviť…

Radi im dali priestor, aby na zasadnutiach miestneho zastupiteľstva vystúpili so svojím problémom, povedali svoj názor, predstavili svoj projekt. Veľa vecí sa tak priamo na zastupiteľstve ozrejmilo, vysvetlilo, mnoho vecí sa vďaka takýmto vystúpeniam pohlo dopredu.

Od osemdesiateho deviateho, za čias modernej demokracie sa v Petržalke nikdy nestalo, že by poslanci niekomu neumožnili na zastupiteľstve vystúpiť. Či už to bola mamička, ktorá nedostala pre svoje dieťa škôlku alebo podnikateľ, ktorý bojoval za to, aby mohol v Petržalke postaviť svoje bilbordy. Až do 27. júna 2017. Tento dátum sa určite vryje do pamäti všetkým, ktorí si takúto ústretovosť a prejavy demokracie petržalských poslancov vážili.

Čo sa stalo? Po prvý raz v histórii nedovolili vystúpiť zástupcom spoločnosti, ktorá chce na území Petržalky investovať nemálo peňazí. Konkrétne spoločnosti HB Reavis. Konkrétne pri bode, kedy poslanci diskutovali o tom, či podporia pre túto spoločnosť udelenie Štatútu mimoriadnej investície. Jednoducho povedali, že ich žiadne vysvetlenia zo strany HB Reavis nezaujímajú… Koniec demokracie, koniec akéhokoľvek záujmu o druhú stranu, koniec základnej ľudskej slušnosti.

Nie, nejde o to, že poslanci mali zmeniť svoj názor. Ide o to, že mali nechať hovoriť aj druhú stranu. Tak, ako to doteraz vždy robili. Alebo sa báli, že by po vystúpení zástupcov HB Reavis svoj, už vopred jasný, názor predsa len zmenili?

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky