INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Parkoviská nebudú slúžiť nákladným ani firemným autám

Parkoviská nebudú slúžiť nákladným ani firemným autám

Mestská časť Bratislava-Petržalka považuje dnešný model parkovania na území Bratislavy za chaotický a neudržateľný. Preto v rámci svojej pôsobnosti prichádza s aktivitami, ktorými zavedie postupne do parkovacej politiky poriadok a efektívny model regulácie statickej dopravy.

„Chceme, aby v prvom rade mali kde zaparkovať Petržalčania. Budeme radi, ak verejné parkoviská nebudú slúžiť nákladným ani firemným autám. A napokon, parkovacou politikou budeme sledovať to, aby naše parkoviská neboli zneužívané ľuďmi z rôznych kútov Slovenska, ktorí autá parkujú pod našimi panelákmi a jazdia na týždňovky do Rakúska,“ konkretizuje filozofiu pripravovanej parkovacej politiky prednosta miestneho úradu Miroslav Štefánik. Podľa jeho slov Petržalka najskôr spracovala koncept parkovacej politiky, a to na základe doterajších dobrých skúseností s Výskumným ústavom dopravným v Žiline. Ich skúsenosti a všeobecná odborná prestíž sú podľa Miroslava Štefánika „predpokladmi zavedenia takej parkovacej politiky, ktorá bude slúžiť Petržalčanom i samotnej mestskej časti.“
parkovisko macharova

Mestská časť Bratislava–Petržalka pri nastavovaní verejného obstarávanie preto tiež spolupracovala so spomínaným dopravným ústavom, ktorého zástupcovia boli členmi výberovej komisie. Tiež spolupracovala s renomovanou právnou kanceláriou, a to preto, aby predchádzala účelovým atakom či spochybňovaniu tými, ktorí môžu takéto aktivity vyvíjať za predpokladu neúspechu vo verejnom obstarávaní.

Prednosta miestneho úradu na margo parkovacej politiky zdôraznil, že poslanci budú v septembri prerokovávať ďalšie fázy riešenie tejto problematiky. Podľa jeho slov: „Petržalka má všetky predpoklady, aby bola lídrom parkovacej politiky. Nespí a nečaká, lebo situácia je ďalej neudržateľná, a to tak pre vodičov, ako aj chodcov, napríklad pre seniorov, či matky s kočíkmi, ktorí častokrát musia chaoticky zaparkované autá obchádzať čím sa ako účastníci cestnej premávky sami vystavujú nebezpečenstvu.“
Petržalka sa k detailom k zavádzaniu parkovacej politike vyjadrí v momente, keď budú uzavreté všetky relevantné náležitosti. Tak, aby obyvatelia od prvého kroku cítili prínos nových riešení.

 • JohnySK

  „Nespí a nečaká, lebo situácia je ďalej neudržateľná“ = a čo ste robili doteraz???? ach….

 • Tailor

  Som riadny obyvatel petrzalky s trvalym pobytom, ktory tu poctivo plati dane ( a nie male). Mam sluzobne auto, to akoze chce niekto povedat, ze pred svojim domom nebudem moct parkovat?

 • Ján

  Pred domom nám pred 2 rokmi spravili prechod pre chodcov no využívaju ho len matky s kočíkmi. Ostatný chodci (vrátane seniorov a mestských policajtov!) aj tak idú mimo riadny prechod vzdialený len 5 metrov a predierajú sa pomedzi zaparkované autá. Tento prechod zabral 6 parkovacích miest. Okrem toho sa mestská čast neustále zahusťuje novými stavbami aj na plochách kde boli pred tým parkoviská. Argument, že sa zastavané parkovacie plochy nahradili novými (na travnatých plochách) neuspeje nakoľko nový obyvatelia so sebou prinesú niekoľko ďaľších aut na jeden byt. Takýmto spôsobom sa problematika parkovania nikdy nevyrieši!

 • Lucia

  Prosim vas, prestante uz povolivat vystavby novych a novych domov. Sice sucastou noveho domu byvaju aj garaze, ale bud si ich majitelia nezakupia, a parkuju na sidlisku, resp.dostanu jedno miesto v garazi a druhe auto parkuju vonku. Zaujimalo by ma, kde chcete vytvarat nove parkovacie miesta (pokial vobec bude za co, kedze zase cely zisk z rezidencnych kariet nepojde urcite na tvorbu novych miest). Zase na nejakej predposlednej zelenej ploche? Nech uz to tu mame samy beton? Zaplatime si zase za nieco, aby sme za to dostali rovnaku moznost kruzit okolo petrzalky a hladat si miesto na parkovanie? Kde a za akych podmienok budu parkovat navstevy z inej mestskej casti? Na tych par miestach, ktore budu urcene pre „cezpolnych“ a teda obsadene? Nevoete uz samy kam z konopi a tak vymyslate same hluposti namiesto toho, aby ste uz stopli zahustovaie petrzalky a rozmyslali. To je presne to iste, ako povolite stavbu nivych domiv a vobec vas nezaujima, kam obyvatelia prihlasia svoje deti do skol a skolok, ked uz teraz nie su miesta. Rovnako to riesite s parkovanim.

 • RJ

  Mám otázku, ako a kde budú parkovať firemné autá spoločností so sídlom v Petržalke, keď sa bude riešiť len parkovanie áut fyzických osôb – obyvateľov Petržalky?

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky