INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Hazard plný emócií, ale aj vyhrážok a obvinení

Hazard plný emócií, ale aj vyhrážok a obvinení

Hlasovanie o zákaze hazardu v mestskom zastupiteľstve vyvolalo až neuveriteľnú vlnu hystérie, obviňovania a presadzovania jednej pravdy. Preto sa pokúsme pozrieť sa na fakty a dať slovo všetkým zúčastneným stranám.  

 • Bratislavskí mestskí poslanci neschválili absolútny zákaz umiestnenia herní na území hlavného mesta. Zo 41 prítomných poslancov hlasovalo za zákaz hazardu 24, nehlasovali 12 a piati sa zdržali.
 • Hlasovanie sa uskutočnilo na základe minuloročnej petície, pod ktorú sa podpísalo 136-tisíc Bratislavčanov, aj všetci poslanci mestského zastupiteľstva. V tom čase zákon neumožňoval hazard reguloval, bola možnosť buď ho nechať v pôvodnej podobe, alebo ho zakázať. Rovnako zákon ukladal 30-percentné kvórum na to, aby petícia bola právoplatná.
 • Po odovzdaní petičných hárkov sa na magistráte „stratilo“ 30-tisíc podpisov. Dodnes sa táto kauza neprešetrila.
 • Po kontrole podpisov na petičných hárkov bolo platných niečo vyše 98-tisíc, čo rozhodne nenapĺňa podmienku 30-percent obyvateľov Bratislavy (muselo by ich byť 106-tisíc).
 • Medzitým NR SR prijala novelu zákona o hazarde, kde už na právoplatnosť petície stačí 15% hlasov, ale zároveň aj pripúšťa hazard nielen zakázať, ale ho aj regulovať.
 • Časť poslancov chce iba čiastočnú reguláciu hazardu, a preto chcú hlasovať o štyroch kategóriách VZN jednotlivo.
 • Na mestskom zastupiteľstve, kde sa o zákaze hazardu hlasovalo, chcel poslanec Slavomír Drozd podal procedurálny návrh, aby  primátor nechal hlasovať o návrhu, podľa ktorého by sa jednotlivo hlasovalo o štyroch bodoch, aby sa hazard mohol regulovať a nemusel sa úplne zakázať. „O tom sa, myslím, nemusí hlasovať, proste to zohľadníme pri hlasovaní. Keď to niekto navrhne, tak to tak bude,“ odpovedal primátor Ivo Nesrovnal a neskôr dodal, že sa bude hlasovať jednotlivo, ako to navrhol poslanec Drozd. Primátor však slovo nedodržal a VZN o zákaze hazardu neprešlo.
 • O ktorých kategóriách regulácie (zákazu) sa malo hlasovať?

a)hotely, motely a penzióny,
b) budovy pre obchod a služby,
c) budovy pre kultúru a na verejnú zábavu,
d) bytové domy

 • Po hlasovaní podali obe strany trestné oznámenia, ktoré by mali exaktne potvrdiť, či boli poslanci ovplyvňovaní či dokonca podplatení a ak sa tieto podozrenia nepotvrdia, aby boli potrestaní tí, ktorí takéto obvinenia a podozrenia šírili.

Primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal bol po hlasovaní poslancov sklamaný. „Ešte pred hlasovaním som povedal poslancom, že sa na nás pozerá celé Slovensko. Preto ich žiadam a prosím, aby petícii vyhoveli. Z rozhodnutia zastupiteľstva som šokovaný. Vyše 136-tisíc Bratislavčanov sa jasne vyjadrilo, poslanci to ignorovali. Je to prehra Bratislavy a Bratislavčanov, hlavné mesto urobilo všetko pre to, aby podpisy skontrolovali,“ povedal novinárom Nesrovnal. „Bol pošliapaný názor 136 139 Bratislavčanov v historicky najväčšej petícii. Skupina 17 poslancov pošliapala dvakrát svoje vlastné vyhlásenia, poprela svoj podpis pod petíciu a poprela svoje vlastné hlasovanie zo 16. januára.,“dodal Nesrovnal.

Viac TU

 • johny

  Oni chceli regulaciu, on totalny zakaz, tak nech teraz neplace

  • hodor

   vsak a co si cakal :D prave zistil, ze regulacia je najlepsia cesta

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky