INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Šanca na STOPKU!

Šanca na STOPKU!

V posledných dňoch som si všimla, že viacerí ľudia kráčajú pomalšie ako zvyčajne. Rozmýšľala som, či sú dôvodom naozaj len vyššie čísla na teplomeroch, alebo je za tým aj niečo iné. Opäť som si oprášila známu myšlienku, na ktorú sa vo víre povinností dá rýchlo zabudnúť. Leto = príležitosť spomaliť.

Spôsob spomalenia, prípadného zastavenie môže byť rôzny. Niekto pol dovolenky len lapá po dychu, lebo svoj pracovný plán prešvihol a posledné mesiace išiel tak trochu na dlh. Ešte sa stále raz za čas prichytí pri tom, ako rieši nejakú pracovnú situáciu vo svojej hlave. Je tak preplnený podnetmi z práce, z domácnosti a zo vzťahov, že je naozaj náročné, aby stihol počas dovolenky spomaliť a oddýchnuť si. Niekomu sa spomaliť podarí, ale nemá chuť riešiť absolútne nič, chce vypnúť, a to úplne. Počas celého roku musel riešiť ťažké situácie a pracovné úlohy, je vyčerpaný, potrebuje sa resetovať a po dovolenke tajne dúfa, že sa čas ešte na chvíľu zastaví a nebude musieť ísť nasledujúce ráno do práce. Pevne verím, že aj napriek hektike súčasného pracovného tempa sa medzi nami nájdu ľudia, ktorí dokážu veľmi prirodzene zažiť v rámci letných voľnejších dní dostatočný oddych, bez problémov si zregenerovať sily a pripraviť sa na ďalšie povinnosti.

Leto však neponúka šancu len na oddych, ale aj na prehodnotenie svojich cieľov, prípadne smerovanie a motiváciu. Pomalšie tempo, pokojnejšia myseľ, väčšie ticho, viac chvíľ v samote nám ponúka výbornú príležitosť na premýšľanie a nahliadnutie niekde hlbšie do nášho vnútra. Zodpovedanie si otázok, prečo robíme to, čo robíme, či je to pre nás ešte stále aktuálne a či sa v niektorých oblastiach nášho života nečrtá nejaká zmena. Rovnako je toto obdobie možné využiť na zhodnotenie vecí, na ktoré sme hrdí ako sme ich spravili, alebo tie o ktorých vieme, že nabudúce urobíme určite inak.

Toto všetko má svoj význam. Aj cestovatelia sa z času na čas zastavia a pozrú do mapy, či idú tým smerom, ktorým chcú, pretože nechcú riskovať, že sa po čase objavia tam, kde vôbec nechceli byť. Podobne aj každý z nás v týchto dňoch môže zastaviť a zistiť, či je to ten smer, ktorý chce. Na kvalitné zhodnotenie však pribrzdenie nestačí, treba nájsť stopku. A ak sa pozriete dookola, určite zbadáte veľa ľudí ako sedia hodiny na lavičkách, ležia na dekách pri vode, pomalým tempom sa prechádzajú v parkoch či lese, či v tichosti sa pozerajú na svet okolo seba. Inšpirujte sa od nich, možno práve hľadajú, hodnotia, menia, spoznávajú, ten smer, ktorým sa chcú opäť po lete vydať….

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky