INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Bikrosová dráha sa dočká obnovy

Bikrosová dráha sa dočká obnovy

OZ Pedal požiadalo o prenájom bikrosového areálu na Haanovej, ktorý je vo vlastníctve mesta,  už v roku 2014. Táto žiadosť ostala zo strany mesta bez odozvy, preto združenie predložilo opakovane ďalšie žiadosti. Až na poslednom mestskom zastupiteľstve prišiel výsledok. Žiadosť v zastupiteľstve predniesol a podporil petržalský starosta Vladimír Bajan a na jeho návrh mestské zastupiteľstvo podporilo nekomerčnú obnovu ihriska a schválilo podmienky prenájmu bikrosového areálu na Haanovej ulici pre OZ Pedal.

„Ideme sfinalizovať vizualizácie a zháňať zdroje,“ informoval o najbližších plánoch Dušan Chudík z OZ Pedal. Cieľom projektu je úprava starej cyklistickej dráhy na tzv. pump track pre širokú verejnosť. Pump track je dráha široká do dvoch metrov pre horské a BMX bicykle, pozostávajúca z cielene vybudovaných vĺn a klopených zákrut.

Trať pre veľkých aj malých 

Z vizualizácií môžeme vidieť, že OZ plánuje v rámci rekonštrukcie rozdeliť areál na tri zóny, podľa stupňa obtiažnosti trate. Vzniknúť by tak mala dráha pre profesionálov, začiatočníkov alebo pokročilých a tiež zóna pre najmenších.

„Dráha ponúkne možnosti tréningu pre začiatočníkov, hobby jazdcov aj profesionálov,“ dodal Chudík s tým, že verejnosť ocení aj začiatočnícke kurzy, kde sa po technickej stránke naučia bezpečne jazdiť po meste či v lese.

OZ Pedal je nezisková organizácia, ktorá združuje cyklistov všetkého druhu a jej cieľom je zlepšovanie cyklistických podmienok pre širokú verejnosť na Slovensku. Svoje dobré skúsenosti s jej činnosťou má aj Vrakuňa.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky