INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

 Mestskí policajti hliadkovali aj na bicykloch

 Mestskí policajti hliadkovali aj na bicykloch

Počas tohto leta sme mohli vidieť petržalských mestských policajtov nielen v autách, ale aj na bicykloch. Každý policajt bol špeciálne ustrojený, s prilbou, okuliarmi, rukavicami, tričkom s emblémom MsP, cyklistickými nohavicami a teniskami. Výstroj na jedného policajta stál približne 120 eur, bicykle dostali mestskí policajti pred niekoľkými rokmi od petržalskej samosprávy. Policajti mali k dispozícii aj vysielačku, abymohli privolať rýchlu zdravotnícku alebo policajnú pomoc, k dispozícii mali aj pokutové bloky. Vekový priemer mužov v rámci cyklohliadky je 25 rokov.

„Počas tohto leta postavila okrsková stanica MsP Petržalka tri krát cyklohliadky, ktoré sa venovali lokalitám Tyršovo nábrežie, cyklochodníku na hrádzi a jazerám Malý a Veľký Draždiak. Hliadky riešili bežné problémy, ako je kúpanie psov vo Veľkom Draždiaku znečisťovanie verejných priestranstiev. Pôsobili hlavne preventívne, aby odradili potenciálnych porušovateľov verejného poriadku.

Vzhľadom na to, že máme momentálne len troch cyklistov nie je možné postaviť výkon služby tak, aby boli každý deň vonku. Ďalší faktor, ktorý ovplyvnil možnosť nasadenia cyklohliadok je, že SR je od 1. júna predsedajúcou krajinou Rady EÚ a pre MsP vyplynuli aj iné úlohy, na ktorých sa podieľajú aj policajti z OS Petržalka. Ale, pokiaľ nám to personálny stav dovolil, bola v teréne vždy aj jedna hliadka, ktorá sa venovala vyslovene problémom letnej turistickej sezóny.

Tohtoročné leto bolo ako každé iné a práce bolo primerane. Je pravda, že na niektorých úsekoch sme začali preventívne pôsobiť skôr ako po iné roky. Išlo hlavne o miesta, kde sa cez leto vyskytuje väčší pohyb občanov, a, žiaľ, niekedy aj nezodpovedných vodičov (hrádza pozdĺž Dunaja smerom na Rusovce a hlavne okolie Čunovských jazier),“ povedal nám Ladislav Fatura,veliteľ Okrskovej stanice Petržalka Mestskej polície hl. m. SR Bratislavy.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky