INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Kontajnery s dušou

Kontajnery s dušou

Na petržalskom nábreží pri Starom moste sa v lodných kontajneroch už od konca jari udomácňuje bratislavská Cyklo Kuchyňa, ktorá sa sem presunula cez Dunaj zo Šafárikovho námestia. Cykloaktivisti a cykloaktivistky sa svojou činnosťou podieľajú na „rozbicyklovaní Bratislavy“ a do mesta prinášajú alternatívnu kultúru. Svojou komunitnou prácou chcú prispieť k realizácii konceptu udržateľnej dopravy v meste, ktorý by mal počítať s bicyklom ako s jedným z kľúčových dopravných prostriedkov na vzdialenosť do 5 km, lebo mestské bicyklovanie prispieva nielen k zlepšeniu životného prostredia, ale aj k vytváraniu zdravšej spoločnosti.

Cyklo Kuchyňa je komunitná svojpomocná cyklodielňa, v ktorej dobrovoľníci a dobrovoľníčky od roku 2011 recyklujú staré bicykle a súčiastky, varia jedlo a kultúru, organizujú workshopy, malé kultúrne podujatia a zúčastňujú sa na rôznych akciách s cieľom spropagovať mestskú cyklistiku. Toto leto boli v cyklokomunitných priestoroch napríklad workshopy o opravovaní defektov či nastavovaní bŕzd (a s podporou Grantového programu hlavného mesta SR Bratislavy pre voľný čas, šport a sociálne aktivity si počas Dňa detí na dvoch kolesách workshopy vyskúšali aj deti) či sa tancovalo na brniansky rock-and-roll.

cyklokuchyna

Keď pôjdete v stredu po 18-tej po petržalskom nábreží alebo uvidíte viať vlajku, zastavte sa a spoznajte túto komunitu. V kontajneroch sú vítaní všetci, ktorí sa bicyklujú alebo sa chcú začať bicyklovať, potrebujú pomoc s opravou bicykla, naučiť sa postarať o svoj bicykel alebo si v dobrej spoločnosti a pri dobrom jedle len tak pokecať o čomkoľvek, čo súvisí s bicyklami. Určite nevynechajte ani cyklojazdy Critical mass a každý posledný piatok v mesiaci o 18.00 h oslávte mestskú cyklistiku. Začína sa na Námestí SNP.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky