INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Ako básníci přicházejí o iluze aneb….

Na Vilovej ulici sa celý bytový dom stará o okolie a predzáhradky. Je naozaj radosť ísť okolo a kochať sa rozkvitnutými záhonmi kvetov,  zastrihnutých kríkov alebo aj pekne pokosenou a zelenou (teda polievanou) trávou. Predminulý rok celý bytový dom zateplili  a tento rok sa zbavil lešenia  aj susedný dom.  Všetci sa na vlastné náklady popasovali so zdevastovanými predzáhradkami a prinavrátili im opäť život. Dokonca sa zbavili aj nápisov na novovymalovaných stenách a zaplatili si grafitový obraz na stene, ktorá lákala grafiťákov.

V dnešných dňoch si práve toto sídlisko vybral niektorý prevádzkovateľ  internetových či telekomunikačných sietí, že ho obšťastní svojimi zrýchlenými službami. Sami nevieme, ktorý sa nás chystá osloviť so svojou výnimočnou ponukou. Jedno je však isté. Rozkopal  všetky predzáhradky a tým myslím krížom krážom celé matadorské sídlisko aj s priľahlými rodinnými domčekmi. Niekde sa mu nepodarilo presne trafiť , a tak najprv na jednom konci, potom na druhom konci trávnika vykopal  polmetrové jarky, aby nebolo ľúto, tak na jednej strane pri jednom strome gaštana a  z druhej strany zase okolo druhého gaštana. Počasie sa zľutovalo a zmylo prach z priľahlých chodníkov  a okolia jám. Vraj zasejú trávu na prašných pozostatkoch po jamách. Či ju budú aj polievať, to už nepovedali.

Kedysi nám takto rozkopalo okolie UPC, vysadili si svoje káble, na každých x metroch je vyznačený nejaký kábel, ale kvitnúť sa im nechce, ani zelenať. Napadá mi iba jedna otázka  – Nebolo by výhodnejšie zakopať jednu širšiu rúru, do ktorej by sa vošlo káblov viac a o náklady s tým spojené by sa podelili viacerí prevádzkovatelia? Ale asi by to bola náročná administratíva a je jednoduchšie zakalkulovať si to do ceny pre spotrebiteľa.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky