INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Optimistická brigáda na Gercenovej

Optimistická brigáda na Gercenovej

Tretí májový víkend patril v Petržalke optimistom. Najviac sa vraj vyskytovali na ihrisku na Gercenovej ulici. So štetcami v rukách motivovali „miestnych“ rodičov aj deti, aby si ihrisko trochu rozveselili. O podujatí nás informovala Ivana Brezinská, predsedníčka OZ Petržalské ihriská a petržalská poslankyňa.

– Nápad vymaľovať ihrisko prišiel od ľudí z OZ Okraj, ktorí majú na Gercenovej chránenú dielňu pre zdravotne postihnutých ľudí bez domova. Chceli urobiť niečo pre komunitu v okolí svojej dielne. Keďže sa poznáme a na Gercenovej máme ihrisko, ktoré je členom OZ Petržalské ihriská, vznikol nápad spoločne namaľovať plot ihriska.

DSCF4541

Kto tvoril váš „pracovný tím“? A koľko ľudí sa pridalo spontánne?

– V pracovnom tíme som bola ja, Tarwim Sing z Okraja a Dagmar Seková – mamička z ihriska na Gercenovej. Napísali sme projekt do Nadácie Orange a získali grant na farby z programu pre Optimistov. Obyvateľov z okolia sme na brigádu pozývali plagátmi, ktoré sme dali na plot ihriska, rozdávali sme na letáčiky, mali sme výzvu na facebooku a, samozrejme, aj prostredníctvom pozvánky v PN. Prišlo päť dobrovoľníkov a dvaja klienti z OZ Okraj, traja sme boli z OZ Petržalské ihriská a spontánne sa priebežne pridalo ešte desať rodičov z ihriska a maľovali aj deti, tých bolo päť. Priebežne preto, lebo viacerí prišli s maličkými deťmi, takže chvíľku pomohli a potom zase prišli ďalší.

Čo ste si naplánovali a koľko sa toho podarilo?

– Našim cieľom bolo namaľovať plot okolo ihriska a za necelé tri hodinky sa nám to podarilo, za čo patrí všetkým zúčastneným veľká vďaka.

Bola to jednorazová záležitosť alebo sa k tomuto ihrisku ešte plánujete s nejakou akciou vrátiť?

– Našou „optimistickou brigádou“ sa nám podarilo opäť naštartovať komunitu rodičov na ihrisku. Teraz plánujú začať tam organizovať pravidelné menšie brigády, počas ktorých by pozametali kamienky, čo sa roznášajú spod herných prvkov na asfaltové plochy. Rozmýšľajú tiež nad tým, že by si namaľovali herné prvky.

ihrisko Gercenova

OZ Petržalské ihriská je organizácia združujúca rodičov navštevujúcich detské ihriská v Petržalke, ktorí sa aktívne zaujímajú o revitalizáciu a údržbu detských ihrísk a sú ochotní pre to aj niečo urobiť. Po ukončení revitalizácie ihrísk v Petržalke sa venuje hlavne ich údržbe a organizovaniu rôznych aktivít a podujatí na ihriskách. V súčasnosti zastrešuje komunity rodičov na 25 ihriskách. O pozvánkach na ich ďalšie podujatia vás budeme informovať na web stránke našich novín.

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky