INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka sa o svoje terasy stará priebežne

Petržalka sa o svoje terasy stará priebežne

„Pán primátor po svojej  neoficiálnej návšteve Petržalky tvrdil, že o petržalské terasy sa roky  nikto nestará, že je problematické zistiť, komu ktorá patrí. Hrdil sa tým, že sa mestu podarilo zistiť, že časť terasy na Blagoevovej ulici je ich vlastníctvom, tak ju idú opraviť, aby sa aspoň niečo s terasami dialo.

Pravda je však taká, že sa mestu ani pánovi primátorovi nepodarilo nič zistiť, opravu tejto terasy inicioval poslanec Milan Vetrák, ktorý v mestskom parlamente zastupuje Petržalku. Mesto totiž za posledné roky na opravy terás nenašlo v rozpočte ani euro.

Mesto sa na Blagoevovej chystá opraviť len časť terasy, ktorá jej patrí. Úsek, ktorý ma zverený Petržalka, sme opravili už pred tromi rokmi a chystáme sa opraviť aj nadchod nad cestou, keďže prilieha k „našej“ časti terasy. Vnímame to ako povinnosť – starať sa o svoj alebo nám zverený majetok a nepotrebujeme sa chváliť každým kúskom opravenej terasy či chodníka.

Škoda, že ma pán primátor nepožiadal, aby som ho na jeho prechádzke Petržalkou sprevádzal, mohli sme sa o terasách porozprávať aj viac. A možno aj o ostatných problémoch, ktoré mesto na svojich pozemkoch nerieši – o výtlkoch na cestách, o neporiadku, nepokosenej tráve, osvetlení…Pre mňa je prioritou opraviť, čo sa dá, za peniaze, ktoré mám. Pre pána primátora PR uvažovanej opravy 10 metrov štvorcových terasy.

Áno, je pravda, že náš miestny úrad len ťažko hľadá, kto má ktorú terasu v správe. Väčšina pozemkov v Petržalke totiž patrí mestu, teda by mesto malo vedieť, čo na jeho pozemkoch stojí a kto ich má v správe, teda aj to, kto má v správe terasy. My sa už roky všetkými dostupnými prostriedkami, žiadosťami aj prosbami márne snažíme od mesta získať pasportizáciu terás, ktoré sú jemu zverené, aby sme vlastníkov či správcov vedeli osloviť napr. aj na prípadnú spoluprácu pri ich opravách. Tak, ako spolupracujeme s Bytovým družstvom pri oprave terasy na Rovniankovej ulici. Je zaujímavé, že v Petržalke sa nám darí spolupracovať s mnohými subjektmi, len s mesto nie.

Rovnako už rok a pol, od júla roku 2015, nám mesto neodpovedalo na otázku, komu patrí terasa na Topoľčianskej 22 (je to mestský pozemok, ktorý niekomu prenajali na výstavbu), lebo zábradlie na rampe, ktorá je jej súčasťou, postupne hrdzavelo a pýtalo si okamžitú opravu. Medzitým  zábradlie už spadlo…

Petržalka sa o terasy, ktoré má zverené do správy, na rozdiel od mesta,  priebežne stará. Od roku 2011 sme na opravy terás dali takmer 816-tisíc eur, z toho  roku 2015 76-tisíc a vlani 83-tisíc eur. Verím, že oprava časti Blagoevovej je prvým krokom mesta k starostlivosti o jeho majetok v Petržalke,“ povedal petržalský starosta Vladimír Bajan.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.