INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Smelo a občiansky?

Smelo a občiansky?

Nie vždy máme v redakcii príjemné pocity pri čítaní mailovej pošty. A teraz nemyslím na kritické ohlasy čitateľov na našu prácu či obsah novín (múdri sa totiž poučí a rovnakých chýb sa vyvaruje). Smutno nám je z anonymov, ktorí skrývajú svoju identitu, aby mohli čo najarogantnejšie napľuť na kohokoľvek – bez argumentov, bez poznania veci – len tak, lebo sú „smelí“ a „občianski“.

Za všetkých spomeniem anonymnú reakciu obyvateľa zo Starhradskej na vyhlásenie diskusie k téme voľno časového areálu, ktorú sme ponúkli Petržalčanom v PN. „Ak sa stane Váš zvrhlí sen skutočnosťou, chráň nás pán boh od Vašej verejno-prospešnosti voľno časového areálu…“ Autorom gramatických chýb v citáte je Občan Anonym, v celom texte je ich neúrekom a rovnakú „hodnotu“ majú aj jeho konšpirácie. Hodiť takýto mail do koša považujem za prirodzené – ale smrad po ňom ešte dlho vetráme.

Z iného súdka sú maily čitateľov, ktorí si všímajú svoje okolie, pýtajú sa a hľadajú riešenia. Ako pani Sedláková. V rubrike Vy sa pýtate – my odpovedáme uverejňujeme to, čo sme zistili. Ale popravde, niekedy by stačilo, aby občan zavolal na zodpovedné miesto – v prípade pani Sedlákovej do miestneho podniku VPS – a odpoveď by mal hneď. Pracovníkov VPS mrzí, že po ich snahe zveľadiť aj to, čo nepatrí samospráve, dostali nálepku bezohľadných ľudí.

Bordel na Krásnohorskej

Rada by som vám napísala o našej situácií. V najnovšom čísle ste písali o bývalej škôlke na Ľubovnianskej ulici, ktorá momentálne chátra a je tam neskutočný neporiadok. Dnes začal tento priestor upratovať miestny podnik VPS. Upratovanie zabezpečili bez kontajnera, takže všetok bordel hádžu do kontajnerového stojiska, ktoré patrí nám, obyvateľom na Krásnohorskej 5-11. Kontajnery sú po pár hodinách plné, tak rozmýšľam, kam svoj odpad odhodíme – asi cez plot do škôlky? Samozrejme nehovoriac o tom, že si to zaplatíme. Páni, ktorý tam pracujú sa odmietli so mnou baviť a náš správca zatiaľ nič nevyriešil. Páni smeti do kontajnerov vyhadzujú naďalej. Jedno sa urobí, druhé sa ma nezaujíma. Prosím pomôžte!

Sedláková

kríky orez neodborný

Chceli sme pomôcť – urobili sme chybu?

Bývalá škôlka na Ľubovnianskej nie je v správe MP VPS Petržalka. Miestny podnik VPS Petržalka nezabezpečuje ani jej čistenie a ani žiadnu údržbu. Naši pracovníci robili 7. a 8. apríla orez a čistenie na ploche Krasnohorska 5 – 15 v časti zelene, a to len preto, že vlastník pozemku vec nerieši a neplní si svoje povinnosti. Všetko čo orezali a vyhrabali, čo nebolo roky udržiavané, pracovníci VPS Petržalka odviezli na skládku. Bolo to 6 plných aut a vlečiek traktora. O vreciach s odpadom vieme, ale to si zabezpečili obyvatelia okolitých domov a tiež vykonali veľmi neodborný orez kríkov a odpad uložili do presklených výklenkov domu. Obrázky uložených vriec prikladám. Okrem iného sme 8.apríla o veci informovali aj oddelenie životného prostredia. Pre MP VPS je neprípustné riešiť ukladanie odpadu do kontajnerov slúžiacich obyvateľom a ani sa tak nikdy nestalo. Chceli sme obyvateľom Krasnohorskej pomôcť, ale asi sme urobili chybu a asi sa im lepšie žije v neupravenom prostredí. K veci môžem doložiť obrázky pred a po riešení situácie na Krasnohorskej.

František Guth, Miestny podnik VPS

vrecia s odpadom

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky