INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalské noviny sú len jedny!

Petržalské noviny sú len jedny!

„Chcem sa spýtať, odkedy začali Petržalské noviny vydávať prílohu Petržalčan,“ obrátila sa na nás naša čitateľka Veronika Turzová. Hneď na úvod jej (a všetkým ostatným) odpovedáme, že Petržalské noviny žiadne samostatné prílohy (a už vôbec nie s iným názvom) nevydávajú a od spomenutého Petržalčana sa jednoznačne dištancujeme. Pani Vernonika však pokračovala ďalej. Asi myslela, že komunikuje s Petržalskými novinami, tak jej príspevok (ako väčšinu vašich, čitateľských) publikujeme.

„Od začiatku bývam na Rovniankovej 16 a pobúril ma článok Samospráve nie je občan rovnocenným partnerom. V ňom totiž pán Slávik hovorí, ako sa on sám pričinil o väčšiu bezpečnosť Petržalky, lebo spoluvyvinul DEK kľúče (pípače), bez neho by nikomu nezišlo na um rekonštruovať terasy či zastrešovať kontajnerové stojiská. Možno sa pán Slávik považuje za supermana, bez ktorého by Petržalka bola zaostalou, špinavou a nebezpečnou dedinou. Tieto vyhlásenia ma pobúrili najmä preto, že som bola pri tom, keď firma RYS predstavovala DEK kľúče (a nie pán Slávik) a my, obyvatelia našich dvoch vchodov, sme boli prví, čo sme ich skúsili. Ako obyvatelia sme písali na úrad kvôli oprave našej terasy a poslanci ju zahrnuli do zoznamu, ktorý už mali pripravený. Možno prvé zastrešené kontajnerové stojisko mali susedia, no prvé uzamknuté kontajnerové stojisko sme mali my na Rovniankovej 16. A rozhodne to nebola zásluha pána Slávika.

Pamätám si ešte, ako sa pán Slávik samozvane postavil do čela akejsi domovej organizácie. Jej meno si už nepamätám, pamätám sa však, ako sa od nej a od pána Slávika verejne aj vo vašich novinách dištancovali zástupcovia vlastníkov bytov, na čele ktorých mal údajne stáť. Aj preto som sa čudovala, prečo ste vo svojej prílohe Petržalčan uverejnili taký siahodlhý rozhovor práve s Marcelom Slávikom.“

A pani Veronika nebola jediná, ktorá sa na našu redakciu obrátila. Na slová o tom, že za DEK kľúčmi je Marcel Slávik, sa ozval Peter Grečko z firmy RYS. Oslovil nás preto, lebo Petržalské noviny od začiatku mapovali používanie tzv. pípačov v Petržalke.

„Autorom projektu Bezpečné Bývanie je firma RYS. V roku 1999 bol systém DEK najskôr inštalovaný na Martinčekovej ul. 3 a 5. Neskôr v priebehu rokov 1999 a 2000 do projektu pribudli technické vylepšenia a nové inštalácie na uliciach Černyševského 10, Markovej a Jasovskej potvrdili správnosť výberu a kombinácie jednotlivých technických prvkov. Komplexné riešenie projektu sme pilotne realizovali na Rovniankovej ulici 14 v roku 2001. Bol to prvý dom, v ktorom výbor zástupcov vlastníkov prejavil jednoznačné stanovisko zmeniť prístup a aktívne sa podieľať na riešení otázky bezpečnosti v dome.

V roku 2006 sa v spolupráci s firmou OLO uzamklo prvé kontajnerové stojisko na DEK v Petržalke pre objekt Rovniankova 16. Nielen dom, ale aj okolie bytového domu je dôležité – prostredie vychováva. Aby sa naše riešenia čo najviac priblížili potrebám bytových domov, spolupracovali sme a vždy spolupracujeme vo forme konzultácií so zástupcami a správcami bytových domov v rámci prípravy nových postupov.“

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky