INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Končíme rekonštrukciu Ovsištského námestia

Končíme rekonštrukciu Ovsištského námestia

S prichádzajúcou jarou a prvými slnečnými lúčmi lákajúcimi na posedenie vonku pribudne pre Petržalčanov ďalšie miesto na príjemný oddych a relax so symbolom slnka. Ovsištské námestie privíta jar s novou a príťažlivou tvárou.

„Rekonštrukcia Vlasteneckého námestia sa stretla s pozitívnym ohlasom u obyvateľov Petržalky. Aj preto sme sa rozhodli pokračovať vo vytváraní nových príležitostí na príjemné posedenie, prechádzky a stretnutia,“ vysvetlil Vladimír Bajan rozhodnutie poslancov pokračovať v skrášľovaní Petržalky.

Pôvodný chodník nahradili štvorcové platne s hladkým povrchom a pribudli aj ďalšie spevnené plochy z prírodného kameňa a dlažby vo viacerých farbách. Mamičky s kočíkmi a seniori ocenia novú bezbariérovú rampu a 14 lavičiek. Prvky drobnej architektúry spolu s novou zeleňou dotvoria a zútulnia celé námestie. Ovsištské námestie čakajú posledné stavebné úpravy. Následne prídu na rad záverečné sadovnícke práce, ktoré nebolo možné začať pre nepriazeň jarného počasia. Oddychovú časť námestia skrášlia tri dekoratívne fialovo kvitnúce dreviny a vždy zelené kríky, takže aj počas zimných mesiacov bude miesto pôsobiť príjemne. Námestie v tvare obdĺžnika umožní vysadiť 20 väčších stromov v dvoch stromoradiach po okrajoch námestia. Esteticky celé námestie dotvoria pestré záhony nad oporným múrikom, kde budú rásť stovky kríkov s pestrofarebnými kvietkami.

Mestská časť Bratislava-Petržalka bude v postupnej revitalizácii a opravách vybraných zón pokračovať a ďalším v poradí bude Námestie hraničiarov. Jeho konkrétnu podobu majú už teraz v rukách mladí architekti Slovenskej technickej univerzity. Svoje návrhy predstavíme obyvateľom už čoskoro na stránke www.petrzalka.sk a v Petržalských novinách.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201