INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Čo robiť, ak nefunguje verejné osvetlenie

Čo robiť, ak nefunguje verejné osvetlenie

Pomerne dlhý čas som si nevšímala pouličné osvetlenie. Bolo pre mňa samozrejmosťou, že funguje, a nikdy som sa nezamýšlala nad tým, kto zabezpečuje jeho prevádzku. Vedela som však, že mnohé výskumy dokázali, že pouličné osvetlenie niekoľkonásobne znižuje kriminalitu.

Raz som si však všimla, že lampa na našom sídlisku nesvieti, tak som sa zaujímala, komu túto skutočnosť môžem oznámiť. Vypátrala som, že pre Petržalku je zazmluvnená firma Siemens. Nefunkčné osvetlenie je možné nahlásiť telefonicky alebo prostredníctvom webového formulára. Ak si zvolíte telefonický kontakt, je potrebné zavolať na telefónne číslo 02/ 63 81 01 51, čo je 24-hodinový dispečing, dostupný 7 dní v týždni. Volala som tam už niekoľkokrát a vždy sa mi po pár sekundách zvonenia ozvala dispečerka, ktorej som poruchu nahlásila.

Pri hlásení poruchy prostredníctvom internetu je potrebné navštíviť webovú stránku www.siemens.sk/hlasenieporuchosvetlenia. Po načítaní tejto stránky sa zobrazí prehľadný formulár, kde vyklikávacou formou zvolíte z ponúknutého zoznamu: mesto, zariadenie (svietidlo, viacero svietidiel, celá oblasť, stožiar, rozvádzač, iné) a poruchu (nesvieti, bliká, poškodený, iné). Do zvyšných políčok uvediete ulicu, číslo domu prípadne číslo stožiara. Následne uvediete bližší popis zariadenia alebo poruchy, aby zamestnanci spoločnosti Siemens vedeli, čo presne a kam majú ísť opraviť. Záverečný krok je opísanie kontrolného štvormiestneho kódu a klik na ikonu s názvom odoslať.

Nahlásenie poruchy verejného osvetlenia je časovo i finančne nenáročné. Nespoliehajme sa, že jednotlivé poruchy nahlásia naši spoluobčania. Buďme my tými aktívnimi obyvateľmi Petržalky, vďaka ktorým sú naše sídliská vo väčšom bezpečí.
Andrea Benková

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky