INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Majitelia hausbótov predkladajú doklady

Majitelia hausbótov predkladajú doklady

Majitelia hausbótov na Jarovskom ramene majú stanovený termín, dokedy majú skompletizovať potrebné dokumenty o stavbe. Ak tak neurobia, bude sa búrať. Vyzval ich k tomu Štátny podnik Vodohospodárska výstavba (VVB). Ten momentálne eviduje 15 čiernych stavieb, pričom odkedy majiteľom hausbótov doručili výzvu na predloženie dokumentácie, podklady dodalo 18 majiteľov.

Ako informovala hovorkyňa Vodohospodárskej výstavby Diana Migaľová Baschierová, podnik okrem 15 stavieb väčšieho rozsahu eviduje aj niekoľko drobných stavieb, ktoré sú však bez potrebných povolení. „Odkedy im bola doručená výzva, dokumentáciu predkladajú, no vieme o tom, že počas niekoľkých týždňov nám podklady dodajú ďalší majitelia, s ktorými o tejto veci komunikujeme,“ doplnila. Po termíne, dokedy majú možnosť doklady posielať, a tým je 30. apríl, vodohospodári opäť zmonitorujú dotknuté stavby a následne budú konať.

Štátny podnik Vodohospodárska výstavba je správcom pozemkov, ktoré nepatria majiteľom hausbótov. Problematické sú na Jarovskom ramene najmä nelegálne úpravy brehov, pričom na domy na vode majú zväčša povolenie. Vodohospodárska výstavba tvrdí, že zmapovala všetky čierne stavby na svojich pozemkoch a pravidelne ich podľa slov hovorkyne monitoruje. „Sme pripravení odstrániť tieto stavby a elektrické prípojky aj na vlastné náklady. Budeme si uplatňovať náhradu týchto nákladov od majiteľov hausbótov,“ uviedla Migaľová Baschierová pre portál sme.sk.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky