INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Knihy putovali tým, čo na ne nemajú

Knihy putovali tým, čo na ne nemajú

Viac ako tisíc kníh z Centra voľného času na Gessayovej ul. putovalo do Spišskonovoveského okresu. Počas leta ich v rámci akcie s názvom Projekt, ktorý nič nestojí, vyzbierali petržalskí školáci.
Autorke projektu Magdaléne Pekovej sa do centra prišiel poďakovať Milan Ftáčnik ešte v úlohe primátora. Pochválil deti, ktoré do každej knihy vložili osobné posolstvo pre neznámeho adresáta z východu Slovenska – vlastnoručne vyrobenú záložku. Ako zástupca hostiteľskej organizácie zriadenej hlavným mestom potom odovzdal Ivanovi Mirgovi z regionálnej kancelárie Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity v Spišskej Novej Vsi dar, ktorého hodnota sa nedá vyčísliť: detskú literatúru.

: Deti z petržalského Centra voľného času sa svojim vzácnym hosťom predstavili programom nazvaným Zrodila sa rozprávka. Dominovali v ňom príbehy svetoznámeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena.
: Deti z petržalského Centra voľného času sa svojim vzácnym hosťom predstavili programom nazvaným Zrodila sa rozprávka. Dominovali v ňom príbehy svetoznámeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena.

„Knihy dostanú všetky základné, materské školy a komunitné centrá. Niektoré venujeme priamo rómskym rodinám. Možno niekde položia základ rodinnej knižnici,“ zauvažoval I. Mirga. Na otázku, na čo budú knihy tým, čo nevedia čítať, odpovedal: „Nie je to problém všetkých rómskych detí. Je medzi nimi veľa talentovaných a učenlivých jednotlivcov, ktorým sa musia venovať rodičia a učitelia.“ Na záver tento petržalský projekt vyhodnotil ako skvelú myšlienku, ktorou sa nemôže nič pokaziť.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky