INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Spolupráca pre pohyb

Spolupráca pre pohyb

Ihrisko v areáli Základnej školy Nobelovo námestie je ďalším príkladom dobrej spolupráce silnej celoslovenskej spoločnosti a samosprávou. Multifunkčné ihrisko s umelým trávnatým povrchom, na ktorom si žiaci budú môcť zahrať futbal, hokejbal, volejbal aj hádzanú, vybudovala Nadácia Slovenskej sporiteľne. Mimo vyučovacích hodín bude ihrisko k dispozícii obyvateľom z blízkeho okolia.

ihrisko nobelovo

Cieľom Nadácie slovenskej sporiteľne  je podporovať mladých ľudí v ich športových aktivitách a návykoch, ako aj priniesť kvalitnú hraciu plochu pre miestne komunity prostredníctvom budovania exteriérových multifunkčných ihrísk v areáloch základných škôl. „Šport posilňuje telo i ducha, vedie k disciplíne, vytrvalosti, posilňuje sociálne vzťahy. Preto Nadácia Slovenskej sporiteľne už dlhodobo podporuje rozvoj športu detí a mládeže na celom Slovensku. Máme radosť z toho, že ďalšie, už 25. multifunkčné ihrisko, ktorého výstavbu sme podporili, prispeje k rozšíreniu možností športovania v Petržalke,“ uviedla Danica Lacová, správkyňa Nadácie Slovenskej sporiteľne.

ihrisko nobelovo

Riaditeľka školy Valéria Fogašová pripravila slávnostné otvorenie ihriska spolu so žiakmi a učiteľmi, ktorí si na túto príležitosť pripravili pestrý program a upiekli perníkové srdiečka ako poďakovanie za rozšírenie možností športovať. Pre nepriaznivé počasie sa predstavenie aj so slávnostným výkopom starostu Vladimíra Bajana a predsedu správnej rady Štefana Mája odohralo v telocvični a až potom sa spoločne s členmi správnej rady Štefanom Frimmerom, Petrom Krutilom a správkyňou nadácie Danicou Lacovou presunuli na odovzdávané ihrisko. Spoločnosť FUNNY SPORT SLOVENSKO, s.r.o., ktorá ihrisko vybudovala, darovala škole navyše rôzne lopty, aby si ihrisko mohli hneď užívať.

ihrisko nobelovo

„Nadácia za uplynulé roky postavila 24 ihrísk, naše je však prvé na území Bratislavy. Určené je predovšetkým žiakom, ale po vyučovaní si tu môžu zahrať kolektívne loptové športy aj Petržalčania,“ dodal starosta Vladimír Bajan a poďakoval nielen Nadácii.  Športovať teda môžu všetky deti, mládež a celé rodiny žijúce v okolí Nobelovho námestia. Ihrisko je možné využiť na kolektívne športy, ako sú hokejbal, malý futbal, volejbal či hádzaná.

ihrisko nobelovo

Celková hodnota multifunkčného ihriska je 47 990 eur. Hracia plocha má rozlohu 600 m2, čo je dostatočný priestor pre väčšinu z populárnych kolektívnych športov.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky