INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Mladí záchranári súťažili

Odbor civilnej ochrany a krízového riadenia Obvodného úradu Bratislava zorganizoval súťaž mladých záchranárov civilnej ochrany.

Pre štvorčlenné družstvá bratislavských základných škôl pripravil v areáli základnej školy na Železničnej ulici vo Vrakuni pre súťažiacich trať, na ktorej nesmela chýbať tradičná streľba zo vzduchovky, orientácia v teréne podľa mapy, rozpoznávanie zvukových signálov výstražných sirén, hasenie malého požiaru, nasadzovanie ochranných masiek, prechod zamoreným územím, vedomostné testy ale i poskytnutie prvej pomoci. Nechýbal ani výber najdôležitejších vecí, ktoré by si mali občania vziať so sebou do krytu. Nezabudlo sa ani na možnosť využitia improvizovanej ochrany povrchu tela, očí a dýchacích ciest. Pod prísnym dohľadom odborníkov z Územného spolku Slovenského červeného kríža Bratislava-mesto predvádzali družstvá svoju pripravenosť na poskytnutie prvej pomoci zraneným osobám. A na všetko bol podľa propozícií súťaže stanovený presný časový limit.

Po celodennom maratóne štvorčlenných družstiev sa na prvom mieste umiestnilo družstvo ZŠ Železničná, na druhom mieste družstvo ZŠ s MŠ J. A. Komenskeho, Hubeneho a česť Petržalky zachránilo družstvo ZŠ Budatínska v zložení Klaudia Mikušová, Mária Vakoničová, Viktor Berčák a Michal Dzuriš pod vedením učiteľky Anežky Kosteleckej.

Motivácia bola veľká, veď prvé tri družstvá postupujú do krajskej súťaže a šance na postup do celoštátneho finále sú lákavé pre všetky školy. Aj pre tie petržalské…

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky