INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

V jednoduchosti  … je fantázia

V jednoduchosti  … je fantázia

Domček z papierových obalov na čaj či slnko z plastových vrchnákov. Aj takúto podobu môže mať fantázia.  Verejnosť o tom presvedčili  klienti domova sociálnych služieb Kampino, ktorých práce sa stali súčasťou výstavy v petržalskom Cik Cak Centre.

Na krídlach fantázie, tak trochu doslova uleteli, od každodenných svojich starostí, klienti domova sociálnych služieb Kampino (DSS Kampino). Na rovnomennej výstave predstavili diela vytvorené z odpadového alebo prírodného materiálu. „Táto výstava je už šiestym ročníkom podujatia, ktoré organizujeme v spolupráci s Cik Cak Centrom. Odlišnosťou je tentokrát práve využitie prírodnín a zdanlivo odpadu,“ hovorí Andrea Ďurajková z Kampina.

Kampino ponúka priestor pre ľudí, ktorí sa kvôli zdravotnému postihu alebo duševnému stavu dostali do nepriaznivej situácie. Tvorivá činnosť je zároveň určitým spôsobom terapiou a pomáha klientom ľahšie zvládnuť svoj sociálny status. Ako spomína Ďurajková, kombinácia kreatívnej tvorby a využitia konkrétnych materiálov rozvíja predstavivosť.  Vďaka nej vznikajú originálne dielka, stvárňujúce v tomto prípade prírodu a spoločnosť okolo nás.

Výstava má poukázať nielen na fakt, že sociálne znevýhodnení taktiež túžia po umeleckej realizácii, sú tvoriví a predovšetkým ako hovorí názov výstavy majú fantáziu. Na druhej strane téma recyklovateľných a prírodných materiálov hovorí, že aj škatuľa od mlieka, konárik zo stromu či kamienky z jazera majú v sebe čaro a dokážu sa pretaviť  v zaujímavú kreatívnu hodnotu.

Výstavu Na krídlach fantázie môžete navštíviť v CC Centre do 18. apríla 2017.  Vystavené diela vznikli pod vedením pracovníkov a špeciálnych pedagógov DSS Kampino.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky