INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Gastronomický zážitok

Gastronomický zážitok

Na 24. ročníku veľtrhu gastronómie Danubius Gastro, ktorý sa konal  v priestoroch výstaviska Incheba, sa prezentovala  ucelená ponuka z oblasti gastronómie a hotelierstva od profesionálneho prístrojového vybavenia, cez nábytok, potraviny, nápoje, až po obalové materiály.

Vystavovatelia zo zahraničia ponúkali ochutnávky národných kulinárskych a nápojových špecialít. Danubius Gastro je sviatkom všetkých s profesionálnym či laickým záujmom o prezentované oblasti. Okrem potešenia zmyslov prináša aj množstvo nových užitočných informácií pre prevádzkovateľov hotelov, reštaurácií, kúpeľov, rôznych typov gastronomických prevádzok a obchodov. Neodmysliteľnou súčasťou Danubius Gastro boli sprievodné podujatia, ktoré porovnávali zručnosti barmanov, baristov, kuchárov, cukrárov, pekárov i somelierov.

Veľký záujem verejnosti, ale aj odborníkov, pritiahla súťaž  pekárov. Odborná porota hodnotila  použité  suroviny, ale aj chuť a upečenie kvalitného chlebíka. Víťazov a ocenených pekárov bola takmer desiatka. V hale A sa konala súťaž budúcich cukrárov a kuchárov študentov zo stredných odborných škôl,  zúčastnila sa na nej  aj Stredná odborná škola gastronómie a hotelových služieb na  Farského ulici.

Odborná porota ocenila študentov, ktorí vyrobili cukrárenské výrobky, čo pripomínali umelecké diela.  Na výstave sme našli aj umelecké diela  vyrezávané zo zeleniny a ovocia. Naše fotografie hovoria jasnou rečou. Opäť sa potvrdilo, že aj v súčasnosti platí príslovie, že remeslo má zlaté.

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.