INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Vynovená Petržalka obstála so cťou

Vynovená Petržalka obstála so cťou

Futbalisti FC Petržalka 1898 skončili v jesennej časti III. ligy skupina západ na peknom piatom mieste, čo znamená, že oproti vlaňajšku sa veľmi zlepšili, lebo vtedy im patrila posledná priečka. O prvej polovici súťaže sme sa porozprávali s trénerom Tomášom Medveďom.

Keď ste v lete prevzali vynovené mužstvo, tak ste povedali, že vás čaká dlhá a náročná práca v ťažkých ekonomických podmienkach. Podľa postavenia v tabuľke ste však v tejto výzve obstáli so cťou…

– Letná príprava bola veľmi krátka, ešte týždeň pred začiatkom súťaže sme mali okolo mužstva viaceré otázniky, jednako prvé tri zápasy vrátane Slovenského pohára nám vyšli nad očakávanie. Všetky sme vyhrali, pre mužstvo to bol dobrý impulz do ďalšej práce. Hralo dobre, bol to pre nás pekný august. Prvá výstraha prišla v domácom zápase s Vrábľami, ktorý sme prehrali, a vtedy sa nám vypomstili malé chyby. Mysleli sme si, že sa nám nemôže nič stať, ale tento súboj nám ukázal, že keď nebudeme na každom poste tvrdo pracovať, tak nie sme až takí dobrí. V pohárom zápase so Zlatými Moravcami aj napriek prehre sme hrali ako vymenení. Potom prišli zápasy, ktoré sme až na ďalší domáci so Slovanom B zvládli, zato vôbec sa nám nevydaril záver jesene. Z posledných troch kôl sme získali iba bod, čo ma veľmi mrzí a urobili tak zlú škvrnu na tom dobrom počínaní po väčšinu jesennej časti. Keď však v globále zhodnotím prvú časť súťaže a uvedomím si, že s nanovo zloženým mužstvom sme skončili na piatom mieste, tak u mňa prevládajú pozitívne pocity. Pravda, rátal som s tým, že budeme mať o štyri body viac a vtedy by som bol maximálne spokojný. Pokiaľ by všetko do seba dobre zapadlo aj v zimnej príprave, tak sme schopní splniť cieľ postúpiť do II. ligy.

Ktorí hráči podávali najstabilnejšie výkony a od ktorých ste čakali viac?

– Niektorí futbalisti podávali ustálené výkony, v prvom rade si pochvalu zaslúži Prince Ofori, ktorý sa po zranení dostal do dobrej športovej formy. Takmer v každom zápase hral najlepšie, ako vedel, v komplexe tých pätnástich kôl odviedol dobrú prácu a som presvedčený, že sa znova vráti na ligovú scénu. Kapitán Matej Klenovský hral veľmi dobre v prvej polovici jesennej časti. Potom ho postihlo hlúpe vylúčenie v Novom Meste, takisto aj svalové zranenia a súťaž dohrával v úplnom inom rozpoložení ako na jej začiatku. Samozrejme, od niektorých hráčov som čakal viac, verím však, že si to uvedomia a začnú na sebe viac pracovať. Iní ma zasa príjemne prekvapili, stále je však dosť možností na to, aby sa všetci hráči nad sebou zamysleli a v jarnej časti hrali lepšie.

Nechýba vám troška taký hráč, ktorý by dal za jeseň aj 10 gólov?

– Nádeje sme vkladali do Milana Vukoviča, žiaľ, prišiel k nám nerozohraný, hoci má dispozície na to, aby hral vyššiu súťaž. Keď sa dostal do sľubnej formy a strelil aj nejaké góly, postihli ho rodinné problémy, vynechal tréningy a všetky tieto atribúty prispeli k tomu, že sa nevedel skoncentrovať na zápasy. Čakal som od neho väčší počet gólov, keby dal o päť viac, bol by som s ním spokojný, ale viete, ako je to s útočníkmi… Nakoniec vedenie klubu s ním rozviazalo kontrakt.

Čím si vysvetľujete, že Petržalke sa darilo viac doma ako vonku?

– Na domácom ihrisku pred našimi vďačnými priaznivcami sme sa chceli vždy ukázať v dobrom svetle. Veľká zodpovednosť hráčom troška zväzovala nohy, takisto sa nám menej darilo proti konsolidovaným obranám súperov. Nevedeli sme ich dostatočne zlomiť, lepšie sa nám hralo vonku, kde sme ťažili z brejkov. Máme na to vhodné typy hráčov, ako sú Kolony, Gligič, Cingel a ďalší. Na súperových ihriskách sme hrali uvoľnenejšie, pravda, naposledy v Nemšovej sme nevyužili šesť gólových šancí, a preto sme prehrali.

Viete s odstupom času vysvetliť, prečo ste doma v bratislavskom derby tak vybuchli so Slovanom B?

– Bol to z našej strany veľmi zlý zápas, naštrbil niektoré veci, urobili sme v ňom veľa zbytočných chýb. Pravda, už v tomto derby sa ukázalo, že väčšina našich chlapcov pracuje a na tréningy chodili unavení a ich výkonnosť začala klesať. V tomto amatérskom futbale je veľmi dôležitá účasť na tréningoch, lenže viacerí hráči ich kvôli pracovným povinnostiam a aj z rodinných dôvodov začali postupne vynechávať. Navyše už nebolo tak dlho svetlo a ani také kvalitné terény. Herný štýl mužstva začal strácať kvalitu.

Akú má III. liga skupina západ úroveň, prospieva jej veľká vyrovnanosť na čele tabuľky?

– Myslel som si, že prvých päť mužstiev bude jasne dominovať a ďalšie budú za nimi o dosť zaostávať. Lenže realita je iná, tímy pod nami bodové straty zo začiatku vyrovnali a postupne sa na nás doťahujú. Tabuľka je poriadne natlačená, jar teda bude veľmi ťažká a zaujímavá, jedine Piešťany sú o také dve triedy slabšie.

Dokedy budete trénovať a kedy začnete so zimnou prípravou?

– Do konca tohto mesiaca využijeme telocvičňu na Sklodowskej ulici v našom areáli a niekoľko tréningov absolvujeme aj na Polygrafe, lebo naši podporovatelia nám svojpomocne urobili umelé osvetlenie. So zimnou prípravou začneme okolo 10. januára.

Koncom novembra na valnom zhromaždení FC Petržalka 1898 sa rozhodovalo o ďalšom smerovaní klubu. Bola by veľká škoda, keby kvôli vážnym ekonomickým problémom musel odohrať jarnú časť s pozmeneným mužstvom a nemohol by tak bojovať o účasť v II. lige. Petržalka si totiž zaslúži aspoň takúto súťaž!

 

  • king

    Už by som rád vedel ako to bude vyzerať s klubom v jarnej časti, či bude bojovať o záchranu, alebo postup do druhej ligy?

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky