INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Majstrov sveta v karate má aj Petržalka

Majstrov sveta v karate má aj Petržalka

Na majstrovstvách sveta v karate, organizovaných svetovou asociáciou WTKA v talianskej Carrare, sa zúčastnili v rámci reprezentácie Slovenskej republiky aj zástupcovia petržalského karate klubu Seiken Bratislava. Z počtu viac ako 3-tisíc pretekárov, pochádzajúcich zo 64 krajín nás potešili vynikajúce výsledky troch petržalských pretekárov. Počas náročných troch dní kvalifikácií bojovali o miestenku vo finále v kategóriach kata a kobudo. Ich niekoľkoročná príprava sa nakoniec pretavila na zlato v 12 kategóriach, kde si odnášajú tituly majstrov sveta. Celkovo sa na stupne víťazov postavili 25-krát.

Lucia Liptáková (16 rokov) si vybojovala päťkrát titul majsterky sveta a jeden titul vicemajsterky sveta. Martin Kolčák (15 rokov) získal titul majstra sveta v štyroch kategóriach, v štyroch kategóriách získal titul vicemajstra sveta a trikrát skončil na treťom mieste.

Adam Musil (13 rokov) sa stal dvojnásobným majstrom sveta, štvornásobným vicemajstrom sveta a dvakrát bol ocenený bronzovou medailou.

KK Seiken Bratislava nemal svojho zástupcu iba medzi pretekármi. Naša hlavná trénerka Erika Letková pôsobila na týchto majtrovstvách sveta ako kouč slovenskej reprezentácie. Tá našich majstrov pripravovala intenzívne na vrchol sezóny už niekoľko mesiacov pred samotným šampionátom. Tento obrovský úspech zasiahol aj všetky deti trénujúce u nás. Uvedomili si, ako sa zo svojích rovesníkov, ktorí začínali pred pár rokmi v rovnakej telocvični, stávajú ich vzory. Táto motivácia je prísľubom do ďalších rokov, že nájdeme a vychováme ďalšie talenty, ktoré nás môžu reprezentovať na najvyššej úrovni.

A čo by vám chceli novopečení majstri odkázať? Stojí to veľa potu, driny a vytrvalosti. Ale ten pocit stáť na stupni víťazov, keď vám odovzdávajú zlatú medailu za zvukov slovenskej hymny, je neopísateľný. Nakoniec ďakujeme za prípravu a nomináciu na svetový šampionát reprezentačnému trénerovi slovenskej federácie karate.

 

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201