INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Beňuš má nového trénera

Beňuš má nového trénera

 Petržalčan a strieborný medailista Matej Beňuš bude od nastávajúcej sezóny pádlovať divokou vodou pod vedením Pavla Ostrovského. Bývalého kouča Juraja Minčíka odpútala od úspešného reprezentanta atraktívna ponuka, ktorá mu umožní tráviť viac času s rodinou. Novému realizačnému tímu však bude kedykoľvek pripravený pomôcť, lebo Minčík sa stal novým riaditeľom Športového centra polície. 

Minčík sa so svojim  zverencom rozlúčil po osemročnej spolupráci, ktorá vyniesla okrem množstva úspechov na sezónnych podujatiach aj dva olympijské kovy z Ria de Janeiro – striebro Beňuša a zlato Škantárovcov. Po olympiáde mal dlhoročný tréner jasno vo svojej budúcnosti. ,,Urobili sme niekoľko zmien. Mám pocit, že toto dlhé obdobie sa už lepšie skončiť nemohlo a som rád, že chlapci získali olympijské medaily pod mojím vedením. Nie je to len moja zásluha. Úspech patrí aj trénerom, ktorí chalanov viedli predo mnou. Skĺbili sme kamarátstvo aj profesionalitu a dosiahli veľké výsledky,“ uviedol  Minčík.

Po dlhých týždňoch premýšľania sme dospeli k tomu, že sa  o Beňuša bude starať nový tím ľudí na čele s Paľom Ostrovským,“ uviedol bývalý reprezentant. Matej Beňuš venoval  Jurajovi Minčíkovi niekoľko ďakovných slov. Spomenul i ťažké chvíle, ktoré spolu zažili, no množstvo z nich sa pri v záverečnom bilancovaní zmenilo na úsmevné. V súčasnosti najlepšieho slovenského singlkanoistu čakala v druhej polovici novembra prvá tohtosezónna akcia, a síce preteky na Novom Zélande, ktoré ale nemajú oficiálny charakter. Do dejiska podujatia odletel vo štvrtok 17. novembra, zatiaľ však bez nového kouča Ostrovského. ,,Tieto preteky beriem ako doplnok k zimnej príprave. Budem posilňovať a jazdiť na divokej vode. Po návrate nastúpim s chalanmi do zabehnutej prípravy, ktorú máme odskúšanú. Teším sa na to,“ dodal Beňuš.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky