INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Podľa Janíka Slov-matic odohral najlepší turnaj

Podľa Janíka Slov-matic odohral najlepší turnaj

Slovenský klub Slov-matic FOFO Bratislava so sídlom v Petržalke neuspel na turnaji B-skupiny elitnej fázy UEFA Futsal Cupu v českých Pardubiciach. Zverenci trénera Jána Janíka získali na turnaji v Česku tri body, skončili tretí a nepostúpili do Final Four, kam sa kvalifikoval Dinou Moskva.
Vysoko favorizovaný ruský tím suverénnym spôsobom vyhral skupinu v Pardubiciach, keď získal plný počet 9 bodov a v apríli budúceho roka sa predstaví na turnaji Final Four. Slov-matic cestoval do Pardubíc s tajným cieľom bodovať. Podarilo sa mu to hneď v prvom zápase, keď triumfom 4:3 šokoval Araz Naxcivan. Zverenci trénera Jána Janíka následne odohrali vyrovnanú partiu s českým majstrom z Chrudimi, ktorému podľahli 1:2 a hanbu si neurobili ani na záver s Dinou Moskva, s ktorým prehrali 1:4. Slov-matic sa medzi 16 najlepších klubov prebojoval z miniturnaja hlavného kola v maďarskom Berettyóújfalu, na ktorom obsadil druhú priečku za domácim tímom MVFC.
Ján Janík, tréner Slov-maticu povedal: „Doposiaľ sa nám nikdy nestalo, aby sme do posledného zápasu v tejto fáze súťaže hrali o postup do Final Four. Treba však povedať, že sme mali do činenia s najsilnejším tímom skupiny. Dinou Moskva je iný level ako Araz Naxcivan, je to mužstvo, ktoré prakticky nemá slabiny. Snažili sne sa o dobrú defenzívu a darilo sa nám odolávať asi 13 minút. Hrali sme pasáže bez brankára, počas power play sme súperovi brnkali na nervy a vyviedli ho z konceptu. Potom sa však v plnej miere prejavili skúsenosti a kvalita hráčov súpera. Pritom nás ešte veľakrát podržal brankár Brndiar, ktorý sa ukázal v reprezentačnej forme. Za stavu 0:2 sme Mikitom znížili a pokračovali v power play, mali sme dobré šance na vyrovnanie, ktoré sme však nepremenili. Prehrali sme, ale napriek tomu to bol náš najlepší turnaj v Elite round v klubovej histórii. Mohli sme ešte pridať nejaký bodík proti Chrudimi, ale aj tak som spokojný.“

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky