INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Vysnívanou krajinou Lenky Slezárikovej je Španielsko

Basketbalistkám BK Petržalka sa zatiaľ v novom ročníku extraligy nedarí. Prehrali všetky štyri zápasy, aj keď je pravda, že sa stretli už aj s Good Angels Košice a Ružomberkom, s absolútnou slovenskou špičkou. O súčasnej situácii v klube sme sa porozprávali s kapitánkou BK, 20-ročnou Lenkou Slezárikovou, účastníčkou ME hráčok do 16, 18 a 20 rokov.

Ako ste sa dostali k basketbalu?

– Som rodáčkou z Trnavy, basketbal som začala hrávať v tamojšom športovom klube ZŠ Atómová. Mala som deväť rokov, spolužiačka ma nahovorila, aby som si prišla zahrať basketbal, hoci som vtedy oveľa viac inklinovala k futbalu. Narodila som sa totiž pri lopte, lebo môj otec bol bývalým hráčom Trnavy. Nakoniec predsa len vyhral basketbal, aj keď dva roky som sa učila ,,dvojtakt.“ V pätnástich rokoch som na podnet trénera Pospíšila odišla do BK Petržalka a som tu dodnes.

Letná príprava na novú sezónu vraj nebola ideálna, v čom nenaplnila očakávanie?

– Predovšetkým v tom, že sme minulý ročník skončili v marci a do augusta nám nikto nedal vedieť, kedy začneme s tréningami. Až týždeň pred začiatkom letnej prípravy sme sa dozvedeli, že v auguste máme nastúpiť na tréningy. Niektoré z kádra, ako ja a Patrícia Polcerová, sme mali niečo natrénované, hrali sme totiž na ME do 20 rokov. Iné hráčky boli zasa s reprezentáciou Slovenska do 18 rokov, ďalšie štyri však v lete nič nerobili. Neraz nás na tréningoch bolo iba šesť a pri takej malej účasti sa nedalo veľmi nacvičovať rôzne herné situácie.

Napriek tomu, že v podstate hráte s rovnakým kádrom, zatiaľ sa vám nedarí… Kde treba hľadať príčiny?

– Je ich niekoľko, v prvom rade stále máme veľmi mladé družstvo, ktorému chýba skutočná líderka, teda skúsená hráčka. Mrzí ma, že dobre rozohraný zápas, ako tomu bolo v Košiciach proti Cassovii, sme nedokázali lepšie zvládnuť. Chybou je aj to, že keď sa nám prestane dariť, dáme hlavy dole a klesne bojová morálka celého tímu. To sa musí zlepšiť.

Aký basketbal produkujete pod novým trénerom Igorom Skočovskim?

– Za predchádzajúcej dlhoročnej trénerky Beaty Renertovej sme využívali niekoľko systémov. Mali sme v rezerve viaceré možnosti, aby sme súperky prekvapili. Súčasný tréner nám naordinoval taký jeden všeobecný systém, stále sa ešte spoznávame, verím však, že sa postupnými krokmi dopracujeme k lepším a ustálenejším výkonom.

Je slovenská extraliga kvalitnou súťažou a pripravuje hráčsky na dobrý zahraničný angažmán?

– Je to celkom dobrá súťaž, predovšetkým zápasy s Good Angels nášmu mladému mužstvu dajú ohromne veľa, otvoria nám oči. Na vlastnej koži sa môžeme presvedčiť, kde robíme chyby a ako ich máme odstraňovať. Kto má talent a vôľu, tak pre toho je táto súťaž dobrým odrazovým mostíkom do zahraničia.

Najvyššia súťaž má iba deväť účastníkov, iné tímy, okrem vášho, hrajú aj Stredoeurópsku ligu, neprekáža vám menšia vyťaženosť?

– V tomto ročníku sa zaviedla aj rakúsko-slovenská liga, takže keď nehráme extraligu, voľnejší program si takto vyplníme prípravnými zápasmi. Odohráme slušnú porciu stretnutí, sme v tempe, hoci je pravda, že v extralige sú väčšie prestoje, niekedy nehráme aj dva týždne.

Aké sú ciele BK Petržalka v tejto sezóne?

– Trénerovi hlavne záleží na tom, aby sme si zvykli na nový herný systém, aby sme vyrovnané zápas zvládli podľa našich predstáv a doviedli ich do víťazného konca. Radi by sme boli niekde v strede tabuľky a keď to dokážeme, potom sa nám bude aj lepšie trénovať a v klubu bude lepšia atmosféra. Vieme, aké sú naše možnosti, Košice, Ružomberok a Šamorín sú niekde inde ako my, ale s ostatnými tímami si to môžeme rozdať ako rovný s rovným.

Z basketbalu sa dá až na niektoré výnimky vyžiť len keď hráčka pôsobí v zahraničí, takže určite máte predsavzatie raz sa dostať do dobrej súťaže?

– Mám dlhodobý cieľ prestúpiť do euroligového družstva, už nechcem, aby ma rodičia stále podporovali. Na Slovensku nie je dobrá finančná situácia vo viacerých kluboch, preto v extralige chcem nabrať skúsenosti a posunúť sa v kariére ďalej. Mojou vysnívanou krajinou je Španielsko.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky