INZERCIA +421 905 273 416, +421 905 273 414

Majstrov sveta v karate má aj Petržalka

Na novembrových majstrovstvách sveta v karate, ktoré organizovala svetová asociácioa WTKA v talianskej Carrare, sa zúčastnili aj zástupcovia petržalského karate klubu Seiken Bratislava. Z počtu viac ako 3000 pretekárov zo 64 krajín nás potešili vynikajúce výsledky troch petržalských pretekárov. Počas náročných troch dní kvalifikácií bojovali o miestenku vo finále v kategóriach kata a kobudo. Ich niekoľkoročná príprava sa nakoniec pretavila na zlato v 12 kategóriach, z ktorých si odnášajú tituly majstrov sveta. Celkovo sa na stupne víťazov postavili 25-krát.

Lucia Liptáková (16 rokov) si vybojovala päťkrát titul majsterky sveta a jeden titul vicemajsterky sveta. Martin Kolčák (15 rokov) získal titul majstra sveta v štyroch kategóriach, v štyroch kategóriach získal titul vicemajstra sveta a trikrát skončil na treťom mieste.

Adam Musil (13 rokov) sa stal dvojnásobným majstrom sveta, štvornásobným vicemajstrom sveta a dvakrát bol ocenený bronzovou medailou.

KK Seiken Bratislava nemal zástupcu iba medzi pretekármi. Naša hlavná trénerka Erika Letková pôsobila na majtrovstvách sveta ako kouč slovenskej reprezentácie. Našich majstrov pripravovala intenzívne na vrchol sezóny už niekoľko mesiacov pred šampionátom. Tento obrovský úspech zasiahol aj všetky deti trénujúce u nás. Uvedomili si ako sa zo svojích rovesníkov, ktorí začínali pred pár rokmi v rovnakej telocvični, stávajú ich vzory. Táto motivácia je prísľubom do ďalších rokov, že nájdeme a vychováme ďalšie talenty, ktoré nás môžu reprezentovať na najvyššej úrovni.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie:0905 273 416,  0905 273 414
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201