INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Útok na majstrovský titul!

Hokejistky HC Petržalka 2010 v prvej polovici septembra vstúpili do svojho druhého ročníka extraligy žien. V úvodnom zápase vyhrali vo Zvolene 6:0, ale v ďalšom doma podľahli Prešovu 1:2. O novinkách a ambíciách družstva, ktoré v minulej sezóne skončilo na štvrtom mieste, sme sa porozprávali so 41-ročným trénerom a Petržalčanom Romanom Vargom.

Aká bola príprava na novú sezónu, splnila vaše očakávanie?

– Do polovice apríla sme ešte trénovali na ľade, potom dievčatá dostali dva týždne voľna a prípravu na novú sezónu sme odštartovali 4. – 5. mája. Letná príprava bola väčšinou na Železnej studničke a na Kolibe, lebo sme toho názoru, že lepšie je chodiť s tímom inde mimo ľad a zimný štadión. V týchto lesoparkoch sme našli dosť možností na všestrannú prípravu, na vytrvalostné a silové tréningy. Kondičný program, ktorý sme mali naplánovaný, sme splnili. Potom sme sa vrátili na ľad, medzitým sme absolvovali sústredenie v Námestove na Orave, kde sme našli vskutku vynikajúce podmienky. Tam sme pobudli necelý týždeň.

Aké zmeny v kádri nastali?

– Už na sústredení sme skúšali dve reprezentantky z Česka, Čajanovú a Mlynkovú, obe hrajú za pätnástky, ale sú to obrovské talenty. Podarilo sa nám angažovať niekoľko dievčat z iných klubov zo Slovenska, lebo máme s nimi dobré vzťahy. Stratili sme síce reprezentačnú brankárku Andreu Letrichovú, ktorá išla do projektu ŠKP Bratislava, ale pre nás je podstatné, že káder sa v podstate nezmenil. Naopak, získali sme významnú posilu z Ruska, Janu Kapustovú, sme vďační Martinu za to, že ju k nám pustil. Do brány máme adeptku na reprezentačný dres Soňu Hullovú a káder sme ešte doplnili tromi dievčatami z Topoľčian. Sú to Katarína Drličková, Kristína Machová a Veronika Čerňanová, všetko výborné hráčky, oproti vlaňajšku by sme mali byť teda silnejší.

Zrejme ste privítali nový model súťaže, lebo k vlaňajšiemu ste mali nemalé výhrady…

– Na môj popud sa zmenil model súťaže, porozumenie som našiel aj v Ligovej komisii, súťaž sa volá extraliga, má teda zvučnejší názov, čo je lepšie pre sponzorov a motivujúcejšie pre hráčky. Tým, že vznikol nový subjekt ŠKP Bratislava, tak troška zobral dievčence iným klubom. Tento projekt podporuje vláda a jeho úlohou je dostať sa o štyri roky na zimnú olympiádu s kádrom, ktorý si vychovajú. Takto zostalo v lige päť družstiev – Petržalka, Poprad, Spišská Nová Ves, Prešov a Zvolen. Hrá sa každý s každým, ja to vnímam pozitívne. Je nás síce menej, ale liga je pre nás kvalitnejšia, lebo nezačíname základnú časť len s družstvami, ktoré sú výkonnostne slabšie a menej zdatné. Hneď na začiatku súťaže sme sa stretli s kvalitnými súpermi, do play-off postúpia štyri tímy, samozrejme, my tam nesmieme chýbať.

Čo si myslíte o projekte ŠKP Bratislava a je pre vás výhodou, že v tomto tíme nemáte v podstate žiadne hráčky?

– Kluby veľmi nechceli uvoľňovať svoje hráčky do ŠKP. Chápem ich, lebo do nich od malička investovali nejaké peniaze a teraz príde niekto a povie, urobíme ŠKP, urobíme reprezentáciu Slovenska, hráčky dostanú prácu, byty, školy, dobré podmienky na tréning. Rozumiem, je to dobrý projekt, o niečo sa snažíme, ale na poslednej Ligovej komisii som sa vyjadril, že nepoznám koncepciu toho celého a treba skôr podporovať dievčenský a ženský hokej na celom Slovensku! Aby potom bolo z čoho čerpať do ŠKP, aby sa nestalo, že nebude koho povolať. Zaujímavé je, že v minulom ročníku boli z Petržalky tri hráčky nominované do All-Stars tímu – Lettrichová, Raková a Herichová. Áno, do ŠKP dostali pozvánku aj niektoré naše dievčatá, medzi nimi aj Jana Kapustová, ale dali prednosť nášmu klubu. Účasť v ŠKP nie je povinná, je to dobrovoľná vec, vekový priemer tohto tímu je okolo 16,4 roka.

Aké je zázemie ženského hokeja v Petržalke?

– V podstate nie je žiadne, lebo HC Petržalka 2010 už nejako vehementne nepodporuje ženský hokej, dal prednosť seniorskému hokeju. Tým, že sme sa korektne dohodli na tom, že zostávame v tomto klube, museli sme nájsť sponzora na to, aby sme mali zabezpečené tréningy na ľade. Toto všetko si platíme ako nadácia, troška ma to mrzí, ale s takýmto problémom bojujú všetky kluby na Slovensku. Žiaľ, ženská liga je ešte stále v ústraní, my sa však snažíme s mojim kolegom o to, aby sme zdvihli jej úroveň, o to isté sa usilujú aj v iných kluboch na Slovensku. Je to hokej, ktorý je na úrovni deviatakov, v niektorých prípadoch šikovnejších dorastencov. Hlavne Medzinárodná hokejová federácia (IIHF) nám dáva podmienku, aby sme mali ženský hokej.

Aké sú vaše ambície v novej sezóne?

– Máme slušných a dobrých sponzorov na to, aby sme utiahli celú sezónu v rámci dopravy, stravy, oblečenia a ľadu. Musím neskromne povedať, že v tomto ročníku už nebudem hovoriť o nejakom štvrtom, alebo inom mieste. V kádri máme skúsené, rýchle a šikovné hráčky, pevne verím, že ideme na majstrovský titul!

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky