INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Večer bojových umení prinesie opäť veľký zážitok

Večer bojových umení prinesie opäť veľký zážitok

Štefan Kurilla je najznámejším predstaviteľom bojových umení na Slovensku. Venuje sa im od roku 1978, je kvalifikovaným trénerom I. triedy v aikide, džude a certifikovaný inštruktor Systemy Spetsnaz (vyvinutý pre potreby špeciálnych jednotiek Ministerstva obrany a vnútra Ruskej federácie). Je držiteľom 24 majstrovských stupňov v aikide, aikido zbraniach, daito-ryu aikijujutsu, systema spetsnaz a džudo. Študoval pod vedením japonských majstrov priamo v Japonsku. So špičkovým profesionálom sme sa porozprávali na niektoré témy.

Ako vyzerá váš bežný deň, koľko času strávite na tréningoch?

– Vstávam ráno pred pol šiestou a už o štvrť na sedem mám prvý tréning. Po jeho skončení absolvujem rôzne stretnutia a večer ma čakajú ďalšie tréningy, obvykle mám tri až štyri denne. Hoci som vyťažený od rána do večera, snažím sa aspoň okolo obeda zvoľniť tempo. Prídem domov, som s deťmi, lebo keď sa vraciam večer, väčšinou už spia. Keďže teraz chystáme 15. ročník Večera bojových umení, tak cez víkendy celá rodina nacvičujeme na ukážky už od siedmej ráno.

Vo svete ste viedli veľa seminárov, ktorá krajina urobila na vás najväčší dojem a z ktorej ste si odniesli najviac poznatkov?

– Každá krajina, v ktorej som bol, ma niečím obohatila, vždy som si zobral nejakú informáciu a skúsenosť, ktorú som využil. Myslím si, že je dôležité, aby ľudia cestovali s otvorenými očami a s otvoreným srdcom, lebo vtedy pochopia, že sa netreba hrdiť svojou národnosťou a že som Európan. Dôležité je, že som človek zo zemegule. Viedol som tréningy v Česku, Maďarsku, Anglicku, Francúzsku, Taliansku, USA, Kórei, Japonsku a Číne. Bolo toho dosť, takto som získal veľa skúseností a poznatkov.

Ako sa darí vašej súkromnej strednej odbornej škole na ochranu osôb a majetku na Vranovskej ulici v Petržalke. Je o ňu dostatočný záujem?

– Môžem povedať, že sa škole darí, existuje už šesť rokov a záujem o ňu postupne narastá. V súčasnosti na nej študuje 125 mladých ľudí, väčšinou sú zanietení, pracujú na sebe a majú záujem niečo sa naučiť a zároveň si urobiť strednú školu s maturitou. Vedieme ich k tomu, aby aj po skončení našej školy pokračovali v štúdiu na vysokej škole. Žiakom sa venujú kvalitní učitelia a majú aj špecializovanú telocvičňu na bojové umenia. V tomto roku sme kúpili špeciálny mech, ktorý meria silu úderu a kopu. So žiakmi trénuje dvojnásobný majster sveta v thajskom boxe, takisto reprezentačný tréner v taekwonde a máme učiteľa telesnej výchovy, ktorý vrcholovo robil džudo. Takže čo sa týka tejto stránky, tak je to na vysokej úrovni. Okrem toho škola študentom zabezpečuje ubytovanie, stravu, všetko majú pod jednou strechou. Už dva ročníky úspešne zmaturovali. V poslednom ročníku všetci študenti, ktorí sa prihlásili na vysokú školu, sa na ňu aj dostali.

Kto všetko vystúpi na Večeri bojových umení v bratislavskej Hant aréne v sobotu 26. októbra o 18. h?

– V Hant aréne usporiadame už 15. ročník Večerov bojových umení, kde sa ukážu majstri napríklad z Anglicka, Ruska alebo Poľska. Bonbónikom bude 72-ročný majster Anglicka, ktorý má deviaty dan karate, čo je na Nejaponca veľmi vysoký technický stupeň. Okrem toho sa divákom predstavia majstri plnokontaktného Okinavského karate z Ruska. Počas Večera bojových umení ukážu svoje majstrovstvo cvičenci taekwondo, džudo, kobudo, pencak silat, takže diváci sa majú na čo tešiť, lebo uvidia veľa zaujímavých vystúpení. Samozrejme, na tomto podujatí vystúpi aj Demo team Kurilla Budokan, ktorý predvedie aikido a Daito-Ryu Aikijujutsu. Nie je to o predvádzaní agresivity, takže na tomto večere sa môžu zúčastniť všetky vekové kategórie. Máme svoj okruh návštevníkov a verím, že prilákame ďalších záujemcov o bojové umenia do telocviční.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky