INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Pre HC Petržalka 2010 je základná časť povinnou jazdou

Pre HC Petržalka 2010 je základná časť povinnou jazdou

Hokejistky HC Petržalka 2010 skvele vstúpili do nového ročníka I. ligy žien, keď vyhrali všetky tri zápasy – vonku nad Zvolenom 5:1, doma nad Topoľčanmi 4:0 a nad Zvolenom 7:0. Nováčik je teda zatiaľ veľkým osviežením tejto súťaže a o jeho ambíciách sme sa porozprávali s trénerom Romanom Vargom. Tento 40-ročný odborník je od šiestich rokov Petržalčan a tu aj pracuje. Hokejom sa zaoberá odmalička, skúsenosti z trénovania má aj z Česka.

Za akých okolností sa tvorilo toto vaše mužstvo?

– Dievčatá, ktoré študujú a pracujú v Bratislave, prostredníctvom kamarátov kontaktovali náš klub, lebo vedeli, že v Petržalke sa stavia nový zimný štadión. Hlásili sa k nám dievčatá hlavne zo Slovana, ktorý zrušil ženský hokej, takže sme ich radi privítali. Sú to hráčky s reprezentačnými skúsenosťami, čo je pre nás veľmi dobré. Zuzana Moravčíková, kapitánka reprezentácie, Edita Raková, Mariena Herichová, fantastická hráčka pripomínajúceho famózneho Alexandra Ovečkina. Príde k nám ešte Barbora Kežmarská, Nikoleta Celarová po pôrode sa po mesiaci vrátila medzi nás, brankárka Adriana Lettrichová patrí medzi najväčšie talenty. Je tu teda dosť kvality a k týmto hráčkam sa potom pridali aj ďalšie.

Hokejistky HC Petržalka 2010

Aká bola príprava na novú sezónu a čím sa vyznačovala?

– V marci sme zohrali prvý prípravný zápas proti mladším a starším žiakom a prípravu na novú sezónu sme odštartovali v apríli. V tom čase sa tím tvoril a dopĺňal, naplno sme začali pracovať v máji, trénovali sme až do polovice júla. Potom mali dievčatá dovolenku a od augusta sme tvrdo pracovali na ľade na našom štadióne, aby sme v lige obstáli čo najlepšie.

Koľko máte hráčok v kádri, odkiaľ pochádzajú a aký je ich vekový priemer?

– V kádri je dvadsať dievčat, mladé, staršie aj mamičky, sú v ňom napríklad 16- aj 17-ročné hráčky, ale aj 35-ročná, vekový priemer je okolo 25 rokov, dievčatá pochádzajú z rôznych častí Slovenska, Bratislavy, Popradu, Prešova či Spišskej Novej Vsi. Našou obrovskou výhodou je, že Bratislava predsa len poskytuje najviac pracovných a študijných príležitostí, takže sa tu hokej robí oveľa lepšie. Pravda, zo strany kompetentných mi chýba väčšia podpora ženského hokeja.

Aké sú vaše ambície v súťaži?

– Základná časť je pre nás určite povinnou jazdou a keďže je v lige málo účastníkov, tak musíme hlavne zvládnuť súperov, akými sú Zvolen a Topoľčany. Samozrejme, naším cieľom je prebojovať sa do play-off a v ňom chceme dosiahnuť maximum. Máme dobré mužstvo a ako nováčik by som bol spokojný s tretím miestom.

Ste spokojný s celkovými tréningovými podmienkami?

– V stredu trénujeme ráno už o šiestej, ale v ďalších dňoch v pondelok a piatok popoludní. Klub chce niečo dokázať a zároveň ukázať, že sa vie hrať hokej aj v tejto mestskej časti na takomto štadióne. Je nádherný, každý kto na ňom bol, pochválil tak veľkosť kabín, ako aj jeho polohu a parkovacie miesta. Verím teda, že aj mestská časť ocení, aká je tu kvalitná hokejová základňa.

Aká je celková základňa ženského hokeja v klube HC Petržalka 2010?

– V klube je ďalších deväť dievčat, ktoré trénujú s chlapcami. Sú to ešte veľmi mladé hráčky, žiačky od 10 do 13 rokov, samozrejme, pokiaľ vydržia, tak môžu z nich vyrásť kvalitné hokejistky. Dovolím si tvrdiť, že jedine Petržalka oproti iným mestským častiam takto vedela dať dokopy ženský hokej. A to je veľmi dobrá správa.

Aký hokej vyznávate a na koľko pätiek hrávate?

– Chceme hrať pekný kombinačný a nátlakový hokej. Máme tri päťky, je však pravda, že v poslednej lajne sú hráčky, ktoré sú predsa len hokejovo slabšie. Keďže máme medzi sebou aj reprezentantky, tak sme zostavu vyskladali veľmi citlivo. Reprezentantky sme nedali do jednej päťky, ale rozdelili sme ich do dvoch a do tretej sme tiež posunuli jednu. Keď sa pre nás zápas vyvíja nepriaznivo, tak zostavu stiahneme na dve päťky.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky