INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Žolík vo svete športu

Žolík vo svete športu

Hokejbalisti Jokeritu Petržalka začali už piatu sezónu v najvyššej slovenskej súťaži – extralige. V rozhovore s manažérom a kapitánom tímu Andrejom Augustínom sa čitatelia PN dozvedia o viacerých novinkách v progresívnom klube, ktorý neustále pracuje na svojom ďalšom rozvoji.

Ste spokojný s letnou prípravou?

– Áno, podarilo sa nám vytvoriť tím juniorov. Dlho sme na tom pracovali a od nového ročníka odštartovalo  naše ,,béčko“ v Západoslovenskej hokejbalovej lige pod názvom Jokerit Juniors, v ktorom budú nastupovať mladí hráči vo veku od 16 do 22 rokov s potenciálom pre prvé mužstvo. Niektorých už dokonca využívame naplno aj v tomto extraligovom ročníku. Na tréning príde v pondelok až do 30 hráčov a vo štvrtok kompletné 4 formácie, s ktorými počítame na zápas, a to je vynikajúce. Inak bola príprava štandardná, ihrisko, Koliba a nejaké behy. Plus dva turnaje v Skalici a Gajaroch.

Aké zmeny nastali v kádri, ste silnejší oproti vlaňajšku?

– Káder ostal konsolidovaný, 90 percent hráčov máme pokope a doplnili sme ho ešte o mladých hráčov a jedného veľmi kvalitného univerzála Hraška, ktorý hral v majstrovskej Nitre, ale je z Bratislavy. Všetkých hráčov máme z Bratislavy a blízkeho okolia a to je veľká výhoda oproti minulým rokom. Odohrali sme dva ľahšie zápasy, ale poriadne nás preveril až Ružinov. V tej prvej polovičke zápasu bol náš výkon katastrofálny a v druhej naopak, veľmi dobrý. Dotiahli sme z 1:6 na 5:6 a mali sme veľkú šancu vyrovnať, ale nepodarilo sa nám to. Naši hráči však ukázali obrovské srdce, zápas nevzdali a práve toto vždy zdobilo Jokerit – chuť a vôľa víťaziť. Určite chceme na tom stavať aj v ďalších zápasoch.

Aké máte v súčasnosti zázemie v klube, fanúšikovské a ekonomické?

Okrem tímu mužov a juniorov sme tento rok vytvorili prvý raz aj družstvo žien, ktoré bude pôsobiť v extralige SR rovnako ako muži, ale vo svojej kategórií. Je to pre nás veľmi dobré, rozširuje sa nám základňa a určite by sme chceli v blízkej budúcnosti  vytvoriť aj tímy detí v kategóriách U12 a U15. Vystupujeme pod novým projektom, ktorého názov je JOKERIT – žolík vo svete športu. Je to ambiciózny projekt, ktorý by mal znamenať prelom v náhľade na slovenský šport aj v spôsobe jeho financovania. Projekt nezastrešuje len hokejbal, ale aj športové talenty z radov mládeže pôsobiace vo vrcholových zahraničných juniorských ligách v hokeji a futbale. Okrem toho zastrešuje aj spoluprácu JOKERITU s EU v Bratislave a vplýva tak aj na rozvoj vzdelávania. S týmito aktivitami stúpa aj počet našich fanúšikov a členov.

Určite je vašim cieľom postup do play-off, v ktorom vás v minulom ročníku vyradilo vo štvrťfinále Pruské…

– Ciele máme vždy tie najvyššie, ale zapracovávame do kádra aj mladých hráčov, a preto musíme byť trpezliví. Liga je dlhá, všetko sa ukáže na jar budúceho roku. Chceme však vyhrávať a urobíme preto všetko.

Máte nejakú podporu z mestskej časti Petržalka?

Pripravujeme veci za pochodu , verím, že budeme o podpore čoskoro diskutovať hlavne so starostom Petržalky Vladimírom Bajanom. Vlani sme dostali finančnú podporu vo výške 2 000 eur a dva roky predtým zhodne po 1500 eur, za čo sme vďační. Okrem toho spolupracujeme aj s Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) a určite chceme lepšie komunikovať aj s magistrátom. Významnou je pre nás podpora nášho nového partnera Privatbanky, ktorá sa stala vôbec prvým partnerom projektu JOKERIT – žolík vo svete športu po jeho vzniku. Je to pre nás významný prelom z hľadiska financovania a nastavenia krytia financií a zároveň  by som chcel týmto poukázať na fakt, že investovaním do nášho projektu spoločnosti podporia dobrú vec a rovnako tak môžu v budúcnosti získať zaujímavú protihodnotu. Celý systém totiž nastavujeme systémom WIN-WIN a na tejto myšlienke chcem vybudovať budúcnosť financovania nášho športu.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky