INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Hráči Slov-maticu FOFO Bratislava sa vzdali reprezentácie SR


Hráči Slov-maticu FOFO Bratislava sa vzdali reprezentácie SR


Štrnásť hráčov úradujúceho slovenského majstra vo futsale Slov-maticu FOFO Bratislava, ktorý má sídlo v Petržalke, sa vzdalo reprezentácie Slovenska. Všetci doručili vedeniu strešnej organizácie Futsal Slovakia list, prostredníctvom ktorého už nechcú pôsobiť v národnom tíme SR.

Ide o brankárov Mária Gašparoviča, Petra Brndiara a hráčov v poli Attilu Fehérváriho, Tomáša Drahovského, Petra Kozára, Gabriela Ricka, Antona Brunovského, Martina Rejžeka, Matúša Kyjovského, Mareka Bahnu, Dušana Rafaja, Gabriela Bartošeka, Petra Haľka a Ladislava Mikitu. ,,Hráči svoje rozhodnutie ničím neodôvodňujú, chcú sa venovať výlučne svojmu klubu,“ uvádza sa v správe na webe FutsalSlovakia.sk.

Hlavný tréner slovenskej reprezentácie Marcos António Angulo Lopéz na základe spomenutej informácie zverejnil návrh nominácie na septembrový turnaj v Brne, ktorý už s hráčmi Slov-maticu FOFO neráta. ,,Bude teraz potrebné konečne začať pracovať so širším výberom hráčov, čo tu dlhodobo absentovalo. Musí dôjsť k zlepšeniu komunikácie medzi reprezentačnými a klubovými trénermi. Bude na každom jednotlivcovi, aby dokázal sám sebe, že kritika systému ,jeden klub = reprezentácia´ bola oprávnená. Podľa mňa sme mohli už počas prvého polroku viac využiť trénera Angula na to, aby sledoval a dal šancu širšiemu okruhu hráčov. Hráči Slov-maticu boli až príliš vyťažovaní množstvom rôznych akcií, a to mohlo reprezentačnému futsalu viac uškodiť ako pomôcť. Čaká nás náročná práca, keďže v marci je na programe kvalifikácia na ME, ale ja to nejako čierno nevidím. Na slovenských či českých palubovkách sa pohybuje viacero hráčov, ktorí by sa mohli onedlho výraznejšie presadiť aj na reprezentačnom poli,“ uviedol dočasný predseda Futsal Slovakia Dušan Dobšovič.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.