INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Zimný štadión je v kurze

Zimný štadión je v kurze

Už takmer pol roka sa obyvatelia najväčšej mestskej časti na Slovensku tešia z nového zimného štadióna na Ulici Márie Curie Sklodowskej v petržalskom Ovsišti. Ako funguje, ako sa mu darí a aké sú plány do budúcnosti, o tom sme sa porozprávali s prezidentom hokejového klubu HC Petržalka 2010 Lukášom Machalom.

Ako sa napĺňajú vaše predstavy o prevádzke štadióna?

– Začiatky sú vždy zložité, preto vieme, že musíme byť trpezliví. Úprimne nás teší záujem petržalskej verejnosti o nový zimný štadión, ako aj o najmladší bratislavský hokejový klub HC Petržalka 2010. Zimný štadión si najviac obľúbili hokejoví nadšenci, ktorí tam pravidelne organizujú priateľské súboje, priestor sme ponúkli aj korčuliarskej verejnosti a škole korčuľovania pre deti. Najväčšiu radosť však máme z rozrastajúcej sa rodiny malých a veľkých petržalských Panterov – teda chlapcov a dievčat z nášho hokejového klubu!

Hokej je slovenský národný šport. Je tento fenomén prítomný aj vo vašom petržalskom hokejovom klube?

– Áno, cítime, že ľadový hokej má vo verejnosti dobré meno a Petržalčania sú tiež správni hokejoví fanúšikovia. Od začiatku športovej činnosti, čo je zhruba rok, sa do klubu prihlásilo 90 detí! Tento trend nás teší, ale naším cieľom je počet detí v najbližšej sezóne zdvojnásobiť. Len široká základňa nám dá možnosť nájsť skutočné hokejové talenty. Môžeme sa pochváliť aj tým, že sme vybudovali solídny základ pre ženský seniorský tím. Od septembra sa na petržalskom zimnom štadióne hrá celoštátna 1. liga žien, pričom medzi našimi hráčkami sa nájdu aj seniorské reprezentantky Slovenska a čerstvé vicemajsterky sveta v hokejbale žien!

BRATISLAVA: Nový zimný štadión

Čo všetko zimný štadión v Ovsišti ponúka?

– Je vybudovaný ako komplexné športové centrum. Nájdete v ňom ľadovú plochu s rozmermi IIHF s príslušenstvom, veľkorysé šatne, kabínky pre korčuliarsku verejnosť. Pre návštevníkov centra je k dispozícii aj brusiareň korčúľ a oprava hokejového výstroja, športový obchod, originálna športová kaviareň s výhľadom na ľadovú plochu a jedinečnou sieňou slávy slovenských hokejových brankárov. Možnosti športového vyžitia rozširuje moderné crossfit a fitnescentrum s progresívnym cvičebným systémom. V najbližšom čase k uvedeným službám pribudnú masáže, diagnostický a fyzioterapeutický servis, ako aj hokejový trenažér so syntetickým povrchom. Rovnako plánujeme postupne dobudovať tribúny pre divákov, keďže od septembra budú petržalskí Panteri hrávať súťaže riadené SZĽH.

Aké aktivity pripravujete pre Petržalčanov na najbližšiu sezónu?

– Predovšetkým rozšírime a skvalitníme sieť služieb, aby sme poskytli obyvateľom Zadunajska zábavu a oddych v príjemnom prostredí. Od jesene budeme v spolupráci s vybranou petržalskou základnou školou spolupracovať na krúžku ľadového hokeja pre žiakov petržalských škôl, tiež pripravujeme predpoludňajšie kurzy korčuľovania pre petržalských škôlkarov a školákov. Korčuliarskej verejnosti poskytneme ľadovú plochu počas hlavnej sezóny v dostatočnej miere a určite zorganizujeme zaujímavé spoločensko-športové podujatia pre všetky vekové kategórie. Celoročne sa deti a dospelí môžu učiť korčuľovať v škole korčuľovania Vločka a amatérski hokejisti trénovať pod dozorom kvalifikovaných trénerov. Naším cieľom je, aby sa petržalský zimný štadión stal jedným z centier komunitného života Petržalčanov, aby im prirástol k srdcu a bol neoddeliteľnou súčasťou ich života.

  • sefko4587

    Paráda! Klobuk dole pred Vami. Konečne niekto čo pracuje s deťmi.

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky