INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Memoriál Ondreja Rintela 2013

Memoriál Ondreja Rintela 2013

História najstaršieho mládežníckeho šachového turnaja na Slovensku sa datuje od roku 1972. Odvtedy turnajom prešli stovky mladých šachistov vrátane reprezentantov viacerých krajín a niekoľkých generácií. Okrúhle 40. výročie oslávili organizátori z ŠK Doprastav Bratislava významnými novinkami. Prvou z nich bola zmena hracej miestnosti. Turnaj sa po dvoch rokoch, keď sa konal v priestoroch CVČ Červík Kulíškova, presťahoval do petržalskej klubovne ŠK Slovan Bratislava na Gessayovej ulici 2, čím sa upevnila spolupráca medzi dvoma najväčšími bratislavskými šachovými klubmi v oblasti spoločnej výchovy a podpory mládeže. Sme presvedčení, že partnerstvo je výhodné nielen pre oba kluby, ale pre mladých hráčov z celého bratislavského regiónu. Výborne technicky vybavená miestnosť nám umožnila vytiahnuť ďalší tromf – online prenos partií z prvých desiatich šachovníc. Partie z jednotlivých kôl možno nájsť na adrese http://www.chess.sk/index.php?str=online. Kamaráti, rodičia, tréneri, spoluhráči si tak mohli vychutnať napínavé súboje priamo z pohodlia domova. Napriek tomu však boli za dverami hracej miestnosti vášnivé analýzy, priateľské bleskové partie a diskusie nielen medzi hráčmi, ale aj divákmi, ktorí sa na turnaj prišli len pozrieť.

Organizátorov veľmi potešila účasť hráčov, podstatne vzrástol nielen ich počet, ale aj kvalita. Veď priemer ELA prvej desiatky hráčov podľa nasadenia sa vyšplhal na 1954, čo je viac, ako mal pred rokom prvý nasadený hráč turnaja. V mimoriadne bojovnom turnaji, v ktorom sa žiadny z hráčov nevyhol porážke, však žiadna zmena nenastala na čele výsledkovej listiny.

šach turmaj sep 2013

Putovný pohár pre celkového víťaza obhájil čoskoro 14-ročný Marek Karas z jedného z usporiadajúcich oddielov, ŠK Doprastav Bratislava. V deviatich partiách nazbieral 7,5 bodu (výkonový rating Rp 2097) a o pol bodu predstihol druhého v poradí Petra Puškára (7/9, Rp 2080, Lokomotíva Trnava). Peter ako jediný zdolal vo vzájomnej partií víťaza turnaja, ale ani on sa nevyhol zaváhaniu v 8. kole s tretím v celkovom poradí Rastislavom Kavoňom z ŠK Komplet Modranka (6,5/9, Rp 1998). Rasťo vďaka lepšiemu pomocnému hodnoteniu predstihol svojho oddielového kolegu Martina Jablonického, ktorý mu však nič nedaroval, keďže mu uštedril prehru v poslednom kole. Rovnaký počet bodov 6,5/9 dosiahla aj najlepšia dievčina turnaja, celkovo piata Renáta Koloditsová (ŠK Senec). Najväčší prírastok FIDE Ela, až +33 bodov zaznamenal Miroslav Macko (7. miesto, 6/9, KŠN Bratislava). Určite spokojní so svojím nadpolovičným výsledkom boli aj Tibor Matis (5,5/9, ŠK Dunajská Streda), Andrej Horník (Lokomotíva Trnava), Šimon Šeleng (ŠK Doprastav Bratislava), Daniel Chlpek (ŠK Slovan Bratislava) a Michal Sobek (ŠK Láb, všetci 5/9). Tento výsledok pre nich znamená aj cenný zápis na medzinárodnú listinu FIDE Elo. Dvaja najmladší účastníci, Simona Barnášová (2/9, ŠK Slovan Bratislava) a Tomáš Zajac (1/9, ŠK Senec), obaja len 7-roční, skončili tentoraz na chvoste výsledkovej listiny, no o rok to bude istotne inak. Cenné skúsenosti zbierali všetci zúčastnení hráči, bolo ich 41.

Víťazom riešiteľskej súťaže sa stal Igor Lintner (ŠK Dps Bratislava), ktorý sa podieľal aj na prevádzke online prenosov. Z troch ďalších úspešných riešiteľov vyžreboval Michaelu Trojkovú (ŠK Osuské).

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky