INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

V Petržalke dominovali Slováci

V Petržalke dominovali Slováci

V rámci podpory Európskeho šampionátu vo futbale, ktorý sa vo Francúzsku bude koná od 10. júna do 10. júla, francúzske veľvyslanectvo na Slovensku zorganizovalo v utorok 31. mája na štadióne FC Petržalka akadémia priateľský zápas medzi mužstvom, ktoré tvorili členovia (muži a ženy) diplomatických misií európskych krajín, ktoré sa zúčastnia na Euro 2016 a slovenským mužstvom, ktoré tvorili osobnosti verejného života (novinári, bývalí hráči).

Slováci aj pred zrakmi francúzskeho veľvyslanca na Slovensku Didiera Lopinota vyhrali 6:3 (3:2). ,,Je veľmi pekné vidieť takto dve krajiny spolupracovať. Futbal jednoducho spája, máte dobrú reprezentáciu a Slovensko môže so šťastím vyhrať aj celý šampionát,“ hovorí Didier Lopinot. ,,Som veľmi rád, že sa takýto zápas uskutočnil, bola to oslava futbalu v peknom prostredí v Petržalke. Hralo sa pre radosť, výsledok nebol podstatný.  Za francúzsky tím nastúpili hráči z jedenástich krajín, ktoré sa zúčastnia na Euro 2016. V slovenskom mužstve sme chceli hlavne hráčov z Mufuzy, žiaľ, v tom čase boli práve na MS umelcov vo futbale v Moskve. Napriek tomu zaň hral bývalý reprezentant Samuel Slovák, hrajúci manažér FC Petržalka Andrej Kalina, či známi novinári Ján Mikula a Miroslav Tomášik alebo Peter Sepeši, jeden z hlavných tvorcov zákona o športe.

A môj tip na finále ME? Čo poviete na dvojicu Francúzsko – Slovensko, bolo by to super,“ povedal nám Didier Rogasik, tlačový atašé Francúzskeho veľvyslanectva na Slovensku. ,,Som rád, že sa takéto stretnutia znova obnovili. Verím, že Slovensko na ME obstojí, mám také tušenie, že pôjdeme ďaleko,“ vraví Samuel. Slovák.

futbal

Slovensko – Francúzsko 6:3 (3:2), góly: Grac, Mackovičová, Slovák, Hulík, Varga, Kalina –  Guillamón, Vaschenko, Borisov. Rozhodovali Triskal a Volek.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky