INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Vittek potešil nádeje MŠK Iskra Petržalka, vyrastal v blízkosti ZŠ Budatínska

Vittek potešil nádeje MŠK Iskra Petržalka, vyrastal v blízkosti ZŠ Budatínska

Na pondelok 9. júna dve mužstvá prípraviek MŠK Iskra Petržalka len tak ľahko nezabudnú. Medzi chlapcov na umelej tráve ZŠ Budatínska, ktorí sa iba zaúčajú do tajov futbalu, totiž zavítal Róbert Vittek, legenda Slovana Bratislava a s 23 gólmi najlepší strelec v histórii slovenskej reprezentácie.

,,Náš futbalový klub pri príležitosti Dňa detí si predsavzal usporiadať stretnutie najmladších prípravkárov so známym reprezentantom Róbertom Vittekom. Sprostredkoval nám to jeden z rodičov, ktorého chlapec u nás hráva. Je to športový redaktor denníka Pravda Michal Zeman a takto sme chlapcom naživo ukázali jeden z ich vzorov a idolov. S Vittekom si zasúťažili v streľbe pokutových kopov a podpísal sa im do publikácie z MS 2010 v JAR. Keďže Róbert Vittel bol 1. júna ešte na dovolenke, termín tejto akcie sme posunuli na 9. júna a všetci sme boli veľmi radi, že sa nám vydarila, hlavne nám žičilo aj počasie,“ povedal nám predseda MŠK Iskra Miroslav Karas.

Róbert Vittek s mladými futbalovými nádejami
Róbert Vittek s mladými futbalovými nádejami

Róbert Vittek sa takto vrátil do čias, keď začínal s futbalom. ,,Tiež som si to musel vo svojej kariére prejsť, vtedy som nemal takú možnosť stretnúť sa s osobnosťami, ako súčasná mládež. Aj keď je pravda, že občas sme ako žiaci trénovali so staršími chlapcami, ale na seniorov Slovana sme sa mohli iba občas pozerať. Som rád, že som mohol prísť medzi týchto chlapcov a niečo im ukázať, poradiť, možno som pre nich vzor, čo ma veľmi teší. Zaujímavé je, že ja som tu v mladosti v Petržalke neďaleko ZŠ Budatínska vyrastal. O dve ulici ďalej som prežil celé detstvo, mám na toto ihrisko pekné spomienky. Vtedy to bolo obyčajné školské ihrisko bez trávy, odohral som na ňom dosť stretnutí,“ povedal nám výborný strelec, ktorý má na konte 101 gólov v najvyšších súťažiach a ktorý na prebiehajúcich MS v Brazílii drukuje nemeckej reprezentácii. Robo kopol brankárom niekoľko jedenástok, intenzita jeho strely bola taká, aký vysoký brankár bol medzi tromi žrďami zmenšenej brány. Na záver stretnutia sa uskutočnila autogramiáda. Vittek sa porozprával s viacerými chlapcami a dal im rady do ich futbalovej kariéry.

 

Pri tejto príležitosti sme sa M. Karasa spýtali na aktuálnu situáciu v petržalskom klube, ktorý desaťročia vystupoval pod známym názvom Matadorka. ,,Celú svoju činnosť orientujeme na mládež, napriek rôznym problémom sa môžeme pochváliť solídnou základňou. Máme dve mužstvá prípraviek, takisto aj tím malých škôlkárov, z ktorého sa tiež bude dať vytvoriť ďalšie dve družstvá prípraviek či už v budúcom, alebo ďalšom roku. Mládežnícku základňu ďalej tvoria dve mužstvá mladších žiakov, jedno starších žiakov a jedno družstvo dorastu. Predpokladáme teda, že pre budúcu sezónu budeme takto mať obsadené všetky mládežnícke tímy. Starší žiaci sa posúvajú do mladšieho dorastu, budeme mať teda dva dorasty, ale na druhej strane nám zostane iba jedno družstvo mladších žiakov. Pre nás je prvoradé, aby sa chlapci zdokonaľovali vo futbalovom umení. Pracujeme na masívnom základe, robíme nábory žiakov namiesto výberov, záujem o náš klub je celkom slušný. Dávame šancu aj menej talentovaným chlapcom, máme s nimi trpezlivosť. Našej mládeži sa prevažne venujú tréneri z nášho klubu, ktorí tu dlhé roky hrávali, alebo trénovali. Či už je to tajomník Lojdl, Mrva, Pavlák, Huňady, Kurilla mladší a ďalší.

Takisto sa v zákulisí hovorí o obnove seniorského futbalu vo vašom klube. Čo je na tom pravda? ,,Uvažujeme o tom, situácia je však taká, že v prvom rade to závisí od hráčskeho materiálu a hlavne od financií. S chlapcami sme hovorili, počas zimnej prípravy odohrali aj nejaké prípravné zápasy, lenže pokiaľ nehrajú majstrovskú súťaž, tak ich motivácia nie je na požadovanej úrovni. Ešte sme nepovedali posledné slovo v otázke obnovenia seniorského mužstva v MŠK Iskra Petržalka. Ak sa nám to nepodarí realizovať v novom ročníku, tak veríme, že sa to uskutoční o rok, lebo z dorastu nám vyjde silnejší ročník a na jeho základoch by sme chceli postaviť nové mužstvo seniorov. Začali by sme od najnižšej súťaže, teda od V. ligy,“ dodal M. Karas.

 

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: +421 905 273 414, +421 905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201