INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Petržalka putuje do konkurzu, ale chce zachrániť mládež

Petržalka putuje do konkurzu, ale chce zachrániť mládež

Žiaľ, veľmi zlé správy v súvislosti s FC Petržalka sa potvrdili. Hoci sa v ňom v posledných rokoch vystriedali niekoľkí predsedovia predstavenstva, namiesto nápravy sa však dlhy zväčšovali a nakoniec sa známy petržalský futbalový klub ocitol v patovej situácii. Nedokáže totiž splácať svoje dlhy, ktoré sa blížia k miliónovým čiastkam.

„Platobná neschopnosť bola taká veľká, že sa nedalo nič robiť, preto sme podali návrh na konkurz,“ vraví Rastislav Kunst (na titulnej fotke), predseda predstavenstva FC Petržalka 1898. Funkcionári sa teraz pokúsia zachrániť aspoň mládežnícke tímy, aby starší a mladší dorast hral II. ligu a starší a mladší žiaci I. ligu.

futbalisti petržalka

,,Robíme na tom s mestskou časťou Petržalka, aj so SFZ, ale predpisovo a normatívne je to veľmi komplikované. Máme celkom dobrú mládežnícku základňu, hlási sa k nám veľa detí, v súčasnosti ich máme okolo 300 a snažíme sa, aby neostali na ulici,“ dodal ešte R. Kunst.

Futbalisti FC Petržalka 1898 majú za sebou veľmi nevydarenú jarnú časť III. ligy skupina západ. Z pätnástich stretnutí prehrali až trinásťkrát, raz remizovali a raz vyhrali. To je ozaj veľmi slabučká bilancia, ale po zimnom odchode 15 hráčov sa od úplne mladého mužstva nedali čakať žiadne zázraky. Nakoniec skončilo až na 14. mieste, a to mu ešte ŠTK SFZ po skončení súťaže odrátala šesť bodov za nevyplatenie záväzkov voči už bývalému hráčovi Marošovi Schustríkovi.

Podľa R. Kunsta môže FC Petržalka v ročníku 2014/2015 prihlásiť do súťaže aj seniorský tím, existujú určité termíny, dokedy tak treba spraviť. ,,Do 30. júna musíme podať prihlášku, po reorganizácií súťaží nám patrí miesto v III. Bratislavskej lige. Či v nej budeme hrať, alebo v nižšej súťaži, to záleží od toho, či do konca tohto mesiaca zoženieme partnerov, ktorí by finančne zabezpečili chod A-mužstva,“ povedal nám R. Kunst.

,,Našim víťazstvom je skutočnosť, že sme vôbec do jarnej časti nastúpili. Isteže, prehrali sme veľa zápasov, ale treba si uvedomiť, že väčšina hráčov nemala absolútne žiadne skúsenosti s mužským futbalom. Zohrali sme aj niekoľko dobrých stretnutí, našich fanúšikov sme potešili vysokým víťazstvom nad Levicami. Na druhej strane nás mrzia viaceré domáce prehry. Mohli sme v nich aj remizovať, dobrý výkon sme podali v Seredi, v bratislavskom derby v Prievoze proti Slovanu B sme mali aj na víťazstvo. Skutočne sme vybuchli iba doma proti Rači a vonku v Dunajskej Lužnej, pravda, také debakle sme nemali pripustiť. Treba si však uvedomiť, že naši mladí hráči ešte nemajú kvalitu,“ hovorí tréner FC Tomáš Medveď. Bývalá Artmedia Petržalka bola jedným z troch slovenských klubov, ktoré postúpili do skupinovej fázy Ligy majstrov. Po odchode majiteľa Ivana Kmotríka v roku 2008 do Slovana to však išlo s klubom dole kopcom, postupne vypadol z Corgoň ligy až do III. ligy.

 

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky