INZERCIA  +421 905 273 414, +421 905 273 416

Zlatá žatva mladých petržalských karatistov v Srbsku.

V Petržalke máme výbornú športovú ,,tlupu“ – Karate klub Seiken Bratislava. Veľkým aj malým cvičencom bojové pohyby športu pôvodom z Japonska učarili a zlákal ich klub karatistov na najväčšom slovenskom sídlisku.

Reprezentanti klubu nás nedávno reprezentovali na prestížnom medzinárodnom turnaji Super ENPI cup v srbskej Subotici. Stretlo sa tam 1 645 súťažiach z 12 krajín Európy. Okrem našich tradične skvelých pretekárov klubu v kata Adama Musila, Lucie Liptákovej, Martina Kolčáka, Simony Kolčákovej, Michaela Šulku a Branislava Tomašoviča a skvelú formu vykazujúceho zápasníka Norberta Gyürősiho sa na súťažnom poli zúčastnili aj nováčikovia Petra Pitoňáková, Matúš Pitoňák, Marek Stránsky, Max Lelkes a Alex Špacír. Všetci títo Petržalčania sa prišli „pobiť“ o medaily a reprezentovať našu mestskú časť v 32 rôznych kategóriách pod krídlami spoločného tímu SLOVAKIA.

Ich nadšenie sa prejavilo už na parkovisku, kde plní elánu nastupovali do pristaveného mikrobusu. Napriek dlhej ceste všetci nabrali sily na záverečný večerný tréning. V rozhodujúci súťažný deň sa po raňajkách všetci presunuli do športovej haly Dudova Suma, ktorá ohromila svojou veľkosťou. V hľadisku zaviali slovenské zástavy a transparenty a náš fan klub sa stal „meeting point“ aj pre všetkých ostatných divákov. Dlhý súťažný deň sa mohol začať.

Naši súťažiaci v kata sa najskôr predstavili v súťaži družstiev, kde okamžite vo svojich kategóriách brali všetky medaily, ktoré sa zobrať dali. Úspešnú bilanciu družstiev pretekári nasledovali aj v súťažiach jednotlivcov, kde pred medzinárodnými rozhodcami vyhrali nielen nad zahraničnými súpermi, ale aj nad slovenskou konkurenciou a v kata získali množstvo medailí.

Simona Kolčákova (13 rokov) pricestovala domov s 5 zlatými medailami, čím sa stala najúspešnejšou účastníčkou „zájazdu“. Martin Kolčák (14) získal 4 zlaté a 1 bronzovú medailu, Adam Musil (12), Branislav Tomašovič (12) a Petra Pitoňáková () získali 3 zlaté a 1 striebornú medailu, Michael Šulka (12) získal 3 zlaté a 1 bronzovú medailu, Lucia Liptáková (15) získala 2 zlaté a 2 bronzové medaily, Marek Stránsky (10) získal 2 zlaté a 1 striebornú medailu, Max Lelkes (9 rokov) a Alex Špacír (9 rokov) získali po 2 strieborné medaily. Norbert Gyürősi (18), ktorý sa predstavil ako jediný zástupca našej výpravy aj v športovom zápase (kumite), získal v obrovskej konkurencii tradičných balkánskych, slovenských a ostatných bojovníkov 1 bronzovú medailu. Najmladším členom výpravy bol 7- ročný Matúš Pitoňák, ktorý si vybojoval úžasné 2 zlaté a 2 strieborné medaily, hoci sa karate venuje iba dva roky.

image080

Celkovo teda Petržalčania ulovili v srbskom rybníku 17 zlatých, 7 strieborných a 5 bronzových medailí. Navyše tím SLOVAKIA, ktorého boli súčasťou, bol vyhlásený za najúspešnejšieho účastníka turnaja.

Obrovskému úspechu však predchádzajú nekonečné tréningy, odhodlanie, chuť niečo v živote dokázať a práca zanietených trénerov. Svoj voľný čas týmto pretekárom, ale aj všetkým ostaným deťom, juniorom a dospelým na tréningoch klubu KK Seiken Bratislava venujú tréneri Erika Letková (3. Dan), Rastislav Kolčák (1. Kyu) a Michal Letko (1. Kyu) v priestoroch telocvične ZŠ Gessayova 2, za čo im patrí obrovská vďaka. Samozrejme, že všetky výsledky a očakávané, a niekedy aj neočakávané udalosti je možné si pozrieť na našej vždy aktuálnej internetovej stránke www.seiken.sk, ktorú nám závidia všetky karate kluby na Slovensku.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie: 0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201