INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

FC musí proti Novému Mestu naplno zabrať

FC musí proti Novému Mestu naplno zabrať

Futbalisti FC Petržalka 1898 po dobrom jarnom úvode v ostatných štyroch kolách III. ligy KENO 10 skupina západ nevyhrali, ale naposledy v Prievoze, v malom bratislavskom derby s juniorkou Slovana, získali cenný bod. O aktuálnej situácii v klube sme sa porozprávali s trénerom Alexandrom Zachariášom (na fotke).

,,Výsledkovo sa nám prestalo dariť aj preto, lebo nás postihli zranenia a tresty niekoľkých hráčov. Vo Vrábľoch domáci urobili všetko pre víťazstvo nad nami, doma s Novými Zámkami sme mali na víťazstvo, škoda, že po našom vedúcom góle súper hneď vyrovnal. Potom sme už mali málo času niečo s výsledkom urobiť. V ďalšom zápase na svojej pôde sme narazili na kvalitné Levice, ale aj tak sme s nimi dlho držali krok. Proti nim nám citeľne chýbal kapitán Klenovský, Levice prvý a druhý gól strelili až v závere.“

Petržalka však v súboji s mladými slovanistami podala dobrý výkon a zaslúžene získala aspoň bod. „V týždni pred zápasom sme mali viaceré problémy. Proti Leviciam si Horváth roztrhol krížny väz a od futbalu je vyradený na niekoľko mesiacov. Pritom je to náš najlepší jarný strelec. Kontár chýbal pre karty, pre chorobu netrénovali Sokol a Kratochvíl, druhý menovaný sa nedal do poriadku a v súboji so Slovanom sa zranil aj Habaj. Týchto hráčov nahradili ešte mladší, nakoniec sme však proti dobrému súperovi obstáli. Mužstvo si zaslúži pochvalu za nasadenie, celoplošnú defenzívu a bojovnosť. Slovan bol silný hlavne po štandardných situáciách a z jednej nám dal aj gól. Vyplývalo to však z jeho výškovej prevahy. Po vylúčení domáceho hráča sme striedali a vyplatilo sa nám riskovať, lebo sme zaslúžene vyrovnali,“ pokračuje A. Zachariáš.

FC znova padol na zostupové miesto, takže v najbližšom domácom zápase v nedeľu 4. mája o 10.30 h proti Novému Mestu musí už naplno bodovo zabrať. „V tomto kole aj niektorí naši bezprostrední konkurenti v boji o záchranu prehrali, takže tabuľka je poriadne natlačená. Nové Mesto má dobrú fazónu, možno si však bude až veľmi veriť, pozrel som si jeho zápasy na videu aj naživo, máme ho teda dobre prečítané. V tomto zápase si všetci v klube veľa sľubujeme od našich fanúšikov, verím, že nás budú vytrvalo povzbudzovať po celý zápas. Máme veľmi mladé mužstvo, ktoré potrebuje podporu hlavne vo chvíľach keď sa mu nedarí. Dúfam, že spoločným úsilím zdoláme náročného súpera,“ zakončil našu debatu A. Zachariáš.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416