INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

Zo zápasníckej žinenky

Zo zápasníckej žinenky

V Košiciach sa 12. marca konali Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov v zápasení vo voľnom štýle, na ktorých sa zúčastnili aj chlapci z krúžku zápasenia zo ZŠ Černyševského. M-SR sa zúčastnilo 130 pretekárov z 22 zápasníckych klubov na Slovensku. Súťaž absolvovali aj dvaja naši Petržalčania. Tým, že štartujú za ZK Dunajplavba, jej svojím umiestnením pomohli obsadiť druhé miesto v hodnotení družstiev. Ich umiestnenie: hmotnosť do 73kg: 3. miesto – Filip Kapsz a hmotnosť do 85kg: 4. Miesto – Denis Tranžík  Bojovným výkonom znova uspokojil Filip. Išiel na doraz v každom stretnutí na žinenke. Páčilo sa mi, že ho prišli povzbudiť rodičia, neľutovali cestu z Bratislavy až do Košíc a späť. Keď stál na stupni víťazov, medailu na krk mu zavesil majster sveta Jozef Lohyňa, náš historicky najúspešnejší pretekár.

Filip Kapsz
Filip Kapsz

Podobné to na žinenke bolo aj s Denisom, len s tým rozdielom, že obsadil nepopulárne 4. miesto. Napr. v druhom kole v stretnutí viedol po prvej polovici 4:0 na body, ale ako mu dochádzala kondícia, nakoniec náskok neudržal a prehral vzhľadom aj na mierne zranenie. Ďalšie stretnutie po dohode s trénerom vzdal. Bojoval statočne a po zápase nebol schopný odísť na vlastných nohách. V prvom kole zvíťazil na lopatky s pretekárom z Nitry, ktorý obsadil druhé miesto. Dá sa povedať, že to bojové šťastie mu tentoraz  neprialo. Aj jednému aj druhému v budúcich súťažiach želám veľa šťastia a bojového umenia na zápasníckej žinenke.

Okrem zápasníckych bášt na Slovensku – Košice, Prievidza, Dunajplavba a Nitra – štartovalo veľa pretekárov z tzv. vidieka. Spomeniem aspoň niektoré  – Veľký Meder, Trhová Hradská, Gabčíkovo, Modrany, Kolárovo, Marcelová, Trenčianska Turná atď. Chcem povedať, že chlapci z vidieka majú väčšiu sebadôveru, silu a kondíciu, čo mestským chlapcom chýba.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky