INZERCIA +421 905 273 414, +421 905 273 416

MŠK by potešil dva postupy

MŠK by potešil dva postupy

 Aj vo futbalovom klube MŠK Iskra Petržalka sú radi, že dlhá zimná prestávka je už na konci. Ako ju všetky mužstvá využili, o tom sme sa porozprávali s tajomníkom MŠK a jeho bývalým hráčom, Tomášom Lojdlom (na titulnej foto).

o Čo všetko vaše tímy absolvovali počas zimnej prípravy?

– Všetky využili dlhé zimné obdobie na solídnu prípravu. Pre seniorské áčko sme pripravili turnaj na našom umelom trávniku ZŠ Budatínska za účasti šiestich mužstiev – Jarovce, Chorvátsky Grob, Rajka, Jablonové, Dubová a MŠK Iskra Petržalka. Okrem toho zohralo ďalšie prípravné stretnutia s tímami z vyšších súťaží a s SFC Kalinkovo sa stretlo v 1. kole Pohára BFZ. Ani raz sme síce nevyhrali, ale výsledky tentokrát neboli prvoradé. Aj  naše mládežnícke mužstvá trénujú, hrajú prípravné zápasy a turnaje. Prípravkári sa cez zimu pripravovali v telocvični.  Celkom nám žičilo aj počasie, mohli sme teda väčšinou trénovať vonku.

o Seniorské áčko je na čele VI. ligy, dokáže skončiť na prvom mieste aj po jarnej časti?

– Na zasadnutí výboru sme hovorili, že všetko záleží od hráčov, či majú ambície postúpiť o súťaž vyššie, alebo im stačí hrať VI. ligu. Takže, keď sa im to podarí, budeme radi, keď nie, život pôjde aj tak ďalej. Do A-mužstva sa stále snažíme zaraďovať svojich odchovancov, mladých hráčov, káder cez zimu doplnili traja, ktorí dlhšie nehrali súťažný futbal. Čaká nás veľmi ťažká jar, lebo postúpiť veľmi chcú Hamuliakovo a Krasňany. Zimná príprava seniorov bola taká všelijaká, na zápasy sa hráči vedeli stretnúť, trénujú dvakrát do týždňa. Rozohratí musia byť.

o  Vaši starší žiaci sú na čele IV. ligy s veľkou šancou postúpiť do regionálnej súťaže…

– Veľmi nám na tom záleží, aby zverenci Rada Kurinu splnili tento cieľ a postúpili do III. ligy. V takomto prípade by sme mali automaticky v tejto súťaži aj mladších žiakov a to bez ohľadu na to, ako skončia, tiež vo IV. lige. Starší žiaci na jeseň zo štrnástich stretnutí vyhrali trinásť s fantastickým skóre 82:1. Z kádra nikto neodišiel, takže je predpoklad, že aj na jar budú valcovať svojich súperov.

o V minulosti na tomto školskom ihrisku, vtedy ešte bez trávy, robil svoje prvé futbalové kroky výborný strelec a hráč ŠK Slovan Bratislava Róbert Vittek. Nenájde sa zo súčasných dvesto detí, ktoré v klube máte, nejaký podobný talent?

– Máme dosť šikovných detí, aj talenty, všetko však záleží od nich, ako sa posunú vo svojom vývoji. Keď vidíme, že je na naše pomery nadpriemerný, tak ho uvoľníme do silnejšieho a väčšieho klubu. Myslím si, že rodičia sú s prácou našich trénerov spokojní. Dobrou správou je, že do konca apríla otvoríme mini ihrisko, takže sa nám zlepšia tréningové podmienky. Sme taký rodinný klub, ja, predseda Miroslav Karas, Jaroslav Kocúrik, Karol Pavlák sa spolu s trénermi staráme o jeho chod.

 

Vydavateľ: NIVEL PLUS s.r.o., Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava
Redakcia: Ivanská cesta 2D, 821 04 Bratislava, email: petrzalskenoviny@gmail.com, tel.: 02/62801182
Šéfredaktorka: Ingrid Jarunková
Inzercia: 0905/273 414, 0905/273 416

Používanie Cookies a podmienky pre spracovanie osobných údajov: kliknite SEM.
Všeobecné obchodné podmienky