INZERCIA  +421 905 273 414, +421 905 273 416

BK s dvomi prehrami

Basketbalistkám BK Petržalka, ktoré si dobre počínali v spoločnej rakúsko-slovenskej súťaži ASWBL, keď vo Final Four skončili na treťom mieste, sa oveľa menej darí v prebiehajúcom ročníku I. ligy v skupine o 1. a 5. miesto. Zatiaľ prehrali obidva zápasy, v Šamoríne a doma so Zvolenom. ,,Po úspešnom reprezentovaní v nadnárodnej súťaži ASWBL prišiel rad na I. slovenskú ligu žien. Naše družstvo vycestovalo k lídrovi súťaže, Šamorínu „B“.  Museli sme sa vysporiadať s maródkou všetkých rozohrávačiek v družstve, čo sa v zápase prejavilo  ako dôležitý moment. Úvod stretnutia, poznačený mnohými nepresnosťami, bol jasne v našej réžii, už len samotné skóre 10:0 hovorí za všetko. Potom sme poľavili v každej basketbalovej činnosti. Prestali sme dominovať pod oboma košmi, kopili sme chyby na rozohrávke. Všetka česť dievčatám, ktoré zaskakovali na poste strednej rozohrávačky, žiaľ, spoluhráčky im nedokázali pomôcť. Aj napriek negatívam sme súpera držali na dištanc, lenže v záverečných 2 minútach sme náskok premrhali. Ani stretnutie so Zvolenom sme nezvládli, hoci bolo našou povinnosťou vyhrať ho. Nerád by som zhadzoval kvality súpera, ale so šírkou kádra a kvalitou na jednotlivých postoch sme mali v zápase od začiatku dominovať. Kopili sme školácke chyby v obrane, nedokázali sme ubrániť situácie 1:1 , keď k tomu pridám úspešnosť hráčok Zvolena – už v prvej štvrtine sme dostali 22 bodov. Po zvýšení aktivity v obrane a zrýchlenému prechodu do útoku sme zápas postupne otáčali vo svoj prospech. Žiaľ, nepochopiteľný výpadok v poslednej štvrtine nás stál výhru v zápase,“ vraví tréner BK Marek Adamčík.

Výsledky: ŠBK Šamorín – BK Petržalka  60:56 (28:34),  BK Petržalka – ZŠ Zvolen 50:58 (26:30).

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie:0905 273 414, 0905 273 416
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201