INZERCIA  +421 905 273 416, +421 905 273 414

Sériu víťazstiev Petržalky prerušila FA Bratislava

Po víťaznom stretnutí na domácej pôde so Sláviou Ekonóm, keď pred peknou diváckou kulisou Petržalka poslala domov hostí so štvorgólovou nádielkou, sa muži FC Petržalka akadémia stretli v 3. jarnom kole s FA Bratislava.
Futbalisti FA Bratislava sa stali tretím premožiteľom mužstva FC Petržalka akadémia v tomto ročníku. Petržalka okúsila trpkosť prehry naposledy v 6.kole a ťahala tak sériu deviatich víťazstiev v rade. Na ihrisku v Malinove, ktoré je v súčasnosti domácou pôdou FA, pokorili FC Petržalka akadémia 4:1. Súboj druhého s prvým mužstvom tabuľky, Petržalkou, nepriniesol pre oko diváka očakávaný pohľadný futbal.
Pre domácich bol akýkoľvek dobrý výsledok v stretnutí s doposiaľ suverénne vedúcou Petržalkou veľkou motiváciou. Od začiatku zápasu zaskočili Petržalku tvrdou hrou, často až za hranicou únosnosti. To prinieslo do stretnutia viac boja ako futbalu a na oboch stranách aj zbytočne veľa nervozity. Všetko napokon vyústilo do piatich žltých kariet pre FA Bratislava, dvoch žltých, dvoch červených kariet pre Petržalku, odpískaného pokutového kopu proti Petržalke, neuznaného regulárneho gólu Petržalky a gólu po ofsajde domácich v sieti Petržalky. Ako na divokom západe! Rozhodcovia pútali na seba najväčšiu pozornosť. O futbale sa tak dá hovoriť iba v prvom polčase, keď boli na ihrisku obe mužstvá v plnom počte. Po polhodine hry sa FA Bratislava dostala v 31 min. do vedenia, keď z blízka hlavou skóroval Filan. O päť minút na to prišla odpoveď: Uhlík zbehol po pravej strane, naservíroval loptu pred bránku a kanonier Petržalky Strelec pohodlne vyrovnal na 1:1. Pokusy FC o strelenie gólu, najmä po štandardkách Obšitníka a strelách zo strednej vzdialenosti sa neujali.
Emil Stranianek, asistent trénera FC Petržalka akadémia po I. polčase: “Bol vyrovnaný. Domáci mali rýchlejší prechod do útoku, vypracovali si dve príležitosti na strelenie gólu, brankár Vereš nás podržal. Druhý gól, ktorý nám rozhodca neuznal, bol aj podľa konzultácií s hráčmi regulárny. Súper prekročil rámec tvrdosti.”
Druhý polčas sa začal pre Petržalku sľubne. Striedanie prinieslo oživenie hry aj rýchlosť rozohrávky. Až do 55. min. zápasu, keď strela domácich spoza 16-tky zasiahla nešťastne ruku Majdáka, čo hlavný arbiter “ocenil” odpískaním pokutového kopu a zároveň aj červenou kartou pre Majdáka. Domáci sa tak dostali do vedenia 2:1. Petržalka sa aj v oslabení pokúšala o vyrovnanie. V 68. min. zápasu však prišla o ďalšieho hráča, keď nešťastný a neúmyselný faul Baláža ohodnotil hlavný rozhodca opäť červenou kartou. Oslabenie o dvoch hráčov využili domáci v komediálnom závere zápasu na strelenie ďalších dvoch gólov. FC Petržalka akadémia aj napriek prehre vedie tabuľku V. ligy s deväťbodovým náskokom pred druhou FA Bratislava.
JUDr. Ladislav Jakubec, manažér mužstva: “ Snahu a bojovnosť našim chlapcom nemôžem uprieť. Chýbala nám však kompaktnosť. Nerovný terén vyhovoval domácim. Pod konečný výsledok sa podpísali aj neprimeraná tvrdosť domáceho mužstva a kontroverzné rozhodnutia rozhodcov,”
V najbližšom zápase privíta FC Petržalka akadémia na domácej pôde štvrté mužstvo tabuľky FKM Karlova Ves Bratislava. Stretnutie sa odohrá na Veľkonočnú nedeľu, 5.4. na ihrisku v Ovsišti v tradičnom čase o 10.30 hod.

Redakcia: Kutlíková 17, 852 50 Bratislava, 02/ 638 352 95, e-mail: petrzalskenoviny@gmail.com
Šéfredaktorka: Gabriela Belanová, Príjem inzercie:  0905 273 416, 0905 273 414
Vydavateľ: Mestská časť Bratislava–Petržalka, Kutlíkova 17, 852 50 Bratislava, IČO: 00603201